Wybierz region

Wybierz miasto

  Grupa MoCarta

  Miejski Ośrodek Kultury Guido
  Zabrze, ul. 3 Maja/91a, +48 32 278 08 02

  19:00 Piątek, 2 października

  • 50zł

  Grupa MoCarta

  Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespoł tworzy czterech absolwentow Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Wspolną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo wspołpracowali z telewizją Canal+ prezentując krotkie 2-3 minutowe żarty muzyczne. Zespoł po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretow "PaKa 97". W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. "Mozart wiecznie żywy". Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. W lipcu i wrześniu 1997 dokonała rejestracji utworow zawartych w programie "Mozart wiecznie żywy" dla Programu III Polskiego Radia, a w lutym 1998 nakładem wydawnictwa Selles ukazała się pierwsza płyta zespołu. Grupa MoCarta wielokrotnie pojawiała się w telewizji. (TVP1, TVP2, telewizje regionalne - Łodź, Wrocław, Katowice). Do października 2000 roku wiolonczelistą Grupy był tragicznie zmarły Artur Renion. Od grudnia 2000 roku nowym członkiem Grupy jest Bolek Błaszczyk.
  Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespoł występuje rownież z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (wspołpracował m.in. z takimi artystami jak M. Rodowicz, N. Kukulska, Grupa pod Budą, M. Opania, W. Korcz, A. Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny) W październiku 1998 Grupa wzięła udział w prestiżowym festiwalu "Gaudeamus" we Wrocławiu, uzyskując niezwykle przychylne recenzje w piśmie "Ruch Muzyczny". Od tego czasu Grupa MoCarta jest często zapraszana do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdża na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina, Chiny, Japonia).
  Wydali kilka płyt, m.in.: KREATURY - czyli Cztery pory roku według Grupy MoCarta (2000), Cztery struny świata (2004), Zamach na MoCarta, czyli jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie(2010), Frak'n'Roll (2012).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach