Wybierz region

Wybierz miasto

  Goło i wesoło

  Dom Muzyki i Tańca
  Zabrze, ul. Gen. Charlesa De Gaulle'a/17, +48 32 271 56 41

  19:00 Piątek, 10 marca

  • Brak informacji o cenie

  Komedia „Goło i wesoło" autorstwa Stephena Sinclaire'a i Anthony McCartena zawojowała już cały świat, nie schodzi z afisza od prapremiery w Mercury Theatre w Auckland w Nowej Zelandii w 1987 r. Spektakl święcił sukcesy w USA, Kanadzie, Anglii, Francji (w 2001 r. produkcja francuska otrzymała nagrodę Moliera za najlepszą komedię roku na scenie teatralnej), Niemczech, Australii, Ameryce Południowej i krajach skandynawskich. Obecnie jest wielkim przebojem w Rosji.

  Wszędzie przyjmowana jest z entuzjazmem, zarowno przez publiczność jak i krytykow teatralnych. „Goło i wesoło" okazało się hitem nie tylko w teatrach – film na podstawie sztuki, pod tym samym tytułem podbił także kina. Podobnie jak film, spektakl opowiada historię kilku bezrobotnych, ktorzy będąc zupełnie bez pieniędzy, bez perspektyw, wpadają na pomysł, aby założyć grupę striptizerow o nazwie „Napalone Nosorożce". Natomiast akcja przedstawienia dzieje się w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim. Oglądamy jak nasi bezrobotni probują opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się, początkowo w swoim gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym klubie w mieście o nazwie „Eden". Przesłuchanie wypada fatalnie. Następny występ przed tomaszowską publicznością, wypada jeszcze gorzej. Menager striptizerow wynajmuje byłą tancerkę Wandę, aby udzieliła im kilku lekcji.
  Jesteśmy świadkami komicznych prob „baletowych", podczas ktorych Wanda uczy ich podstaw profesjonalnego striptizu. Spektakl wieńczy spektakularny finał, w wykonaniu „Napalonych Nosorożcow", ktorzy na scenie, przed publicznością rozbierają się z taką swobodą, jakby robili to od urodzenia. A piękniejsza część widowni zadaje sobie pytanie „Ile dzisiaj zdejmą z siebie?!"...

  Autor: Stephen Sinclair & Anthony McCarten
  Przekład: Lou Rising
  Reżyseria: Arkadiusz Jakubik
  Scenografia: Wojciech Stefaniak
  Choreografia: Krzysztof Adamski
  Produkcja: Studio Filmowe Gudejko

  Obsada:

  Gustaw – Radek Pazura/Paweł Domagała;
  Bugi – Jacek Kopczyński/Sebastian Konrad;
  Gora – Mirosław Zbrojewicz/Jacek Lenartowicz;
  Kierownik – Paweł Krolikowski/Jacek Lenartowicz;
  Młody – Andrzej Andrzejewski/Paweł Domagała/Maciej Mikołajczyk;
  Żmuda – Henryk Gołębiewski;
  Bernard – Jacek Lenartowicz/Jacek Kopczyński/Jarosław Domin;
  Wanda – Olga Borys/Alżbeta Lenska/Ilona Wrońska.

  10 marzec 2017 19:00
  Zabrze: Dom Muzyki i Tańca ul. Gen. de Gaulle'a 17

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa