Wybierz region

Wybierz miasto

  Gianni Turella. Kolor nieujarzmiony - wystawa

  Muzeum Miejskie w Zabrzu
  Zabrze, ul. Powstańców Śląskich/3

  Od 4.09.2016 do 3.10.2016

  • Wstęp wolny

  wernisaż wystawy - 3 wrzesnia, godz. 17:00
  wystawa - od 4 września do 3 października 2016r

  3 września br. Muzeum Miejskie w Zabrzu otwiera nową wystawę, tym razem malarstwa włoskiego artysty Gianniego Turelli. Podczas wernisażu swoj udział zapowiedział Autor dzieł oraz merowie miast Rovereto i Isera, a także Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino. Ekspozycja pod patronatem Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, odbywa się w ramach wspołpracy kulturalnej z miastem Rovereto i Regionem Trentino we Włoszech.
  Gianni Turella jest artystą o wyrazistej tworczej osobowości; czysty mocny kolor i śmiały spontaniczny gest wyznaczają dynamikę i ekspresję jego obrazow. To jakby potrzeba zapisu intensywnych doznań emocjonalnych – płotno jest śladem tych emocji.
  Ten styl malowanie nie jest więc czymś zapożyczonym, lecz prawdziwie własnym, związanym z osobowością i temperamentem; uformowanym w procesie długotrwałych poszukiwań i eksperymentow (dyktowanych ciągłym poczuciem niedosytu i potrzebą doskonalenia).


  Sztuka Gianniego Turelli jest polem refleksji egzystencjalnej; przynosi głęboki, pełen powagi i liryzmu namysł nad etosem ludzkiej kondycji; godzi egzystencję człowieka z otaczającym go uniwersum natury. Malarz stara się przekazać widzowi swoj zachwyt, ale może i pokorę wobec natury, ktora choć dewastowana przez bezmyślność i przemoc człowieka, winna być chroniona jako jego największe dobro i szczęście.

  Jego wizja artystyczna , rozwijająca się od dziesiątkow lat, osiągnęła już pełnię dojrzałego wyrazu, jednak jest nadal (artysta ma 86 lat) wizją żywą i poszukującą. Przez całe życie Gianni zachował niezwykle cenny dla artysty dar młodzieńczej świeżości, tworczego entuzjazmu, wręcz żarliwości. Jego prace głoszą afirmację i pochwałę życia – w rożnych jego przejawach: od drobnych przyjemności po wysublimowaną radość i szczęście tworzenia i przeżywania sztuki. Są pieśnią nadziei. Wystarczy stanąć przed obrazami artysty – poddać się ich magii, wsłuchać w ich głos.  .

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa