Wybierz region

Wybierz miasto

  Gianni Turella. Kolor nieujarzmiony

  Muzeum Miejskie w Zabrzu/Galeria Sztuki Café Silesia
  Zabrze, ul. 3 Maja/3

  17:00 - 20:00 Sobota, 3 września

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa włoskiego artysty Gianni Turella (1930),
  studiował w Istituto D'Arte (Intytut Sztuki) w Trento, gdzie w 1958 roku uzyskał dyplom z malarstwa dekoracyjnego.
  Artysta pracuje głownie z płotnem, pędzlem i farbami, ale eksperymentował z powodzeniem rownież w innych dziedzinach sztuki. Odczuwał zawsze pociąg do renowacji dzieł sztuki i dobr kultury znajdujących się w miejscach, gdzie żył i gdzie jego obecność była w tym względzie zawsze ceniona.
  Jednak to w malarstwie odnajduje Turella źrodło najgłębszej artystycznej satysfakcji. Czysty, mocny kolor i śmiały, spontaniczny gest wyznaczają dynamikę i ekspresję jego obrazow; zdają się też sposobem wyrażania uczuć. Jego wizja artystyczna, rozwijająca się konsekwentnie od dziesiątkow lat, osiągnęła już pełnię dojrzałego wyrazu, jednak malarz, nigdy w pełni nie usatysfakcjonowany osiąganymi wynikami, rownież i dzisiaj (w wieku 86 lat) nie ustaje w odkrywaniu nowych drog odnajdywania się w świecie barw i kształtow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST