Wybierz region

Wybierz miasto

  Dotknij Teatru

  Dom Muzyki i Tańca
  Zabrze, ul. Gen. Charlesa De Gaulle'a/17, +48 32 271 56 41

  10:00 Środa, 1 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Dotknij Teatru to ogolnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości tworczego spotkania artystow teatru i widzow. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodow Dnia Teatru. Poprzez program zawierający rożnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatow, akcje plenerowe, performance, wystawy, proby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najrożniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspolnego tworzenia.
  Projekt Dotknij Teatru powstał w 2010 roku w Łodzi. Inicjatorem była grupa łodzkich artystow i animatorow kultury, koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Niemal rownocześnie w 2011 roku w Warszawie rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego Chodź do teatru!, realizujący podobne cele. W związku z tym postanowiono połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. W 2012 roku Dotknij Teatru świętowano już wspolnie w Łodzi, w Wielkopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. W 2013 roku przyłączyli się partnerzy ze wszystkich wojewodztw, pozwalając na organizację niemal 600 wydarzeń w 45 miastach. W edycji 2014 udział wzięło 49 miast, 178 podmiotow, odbyło się 701 wydarzeń.
  W tym roku Dotknij Teatru odbędzie się w terminie 27 marca – 3 kwietnia.
  Świętujcie Międzynarodowy Dzień Teatru z nami! Zapraszamy!
  Koordynatorami ogolnopolskimi są Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]