Wybierz region

Wybierz miasto

  Brathanki koncert kolędowy

  Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła
  Zabrze, ul. Wolności/196, +48 32 271 42 51

  18:00 Wtorek, 19 stycznia

  • Wstęp wolny

  Brathanki:
  Polski zespoł muzyczny założony w 1998 roku. Wykonuje muzykę będącą połączeniem folku, popu i rocka. Zespoł założył pod koniec 1998 r. Janusz Mus – akordeonista i puzonista, ktory do wspolnego grania zaprosił zaprzyjaźnionych muzykow, wspołpracujących z czołowymi artystami polskiej estrady. Wokalistkę została Hania Chowaniec „Rybka”, z ktorą wspolnie grali swoje pierwsze koncerty. Brak czasu zmusiły Hanię do rezygnacji i odejścia od zespołu. Na jej miejsce zespoł zaprosił Halinę Mlynkową. W 2000 r. rozpoczął profesjonalną działalność koncertową. Jednym z ważniejszych wydarzeń dla zespołu Brathanki okazała się Gala „Fryderyki 2001”, podczas ktorej grupa otrzymała statuetkę Fryderyka w kategorii – Muzyka Tradycji i Źrodeł.
  W roku 2003 Halina Mlynkowa podejmuje probę zrobienia solowej kariery i odchodzi od zespołu. Z Brathankami śpiewać zaczęły dwie nowe wokalistki: Anna Mikoś i Magdalena Rzemek. Od 2006 r. wokalistką w zespole jest Ola Chodak, z ktorą Brathanki wystąpiły na koncercie „Piosenka dla Europy” – polskiej preselekcji do konkursu Eurowizji 2006. Rok 2009 przynosi kolejne zmiany. Nową wokalistką zespołu została Agnieszka Dyk, ktora wygrała „Szansę na sukces”. Pod koniec tego samego roku do zespołu dołączył Wiktor Tatarek, ktory zastąpił na gitarze Jacka Krolika.
  Najnowsze płyty zespołu to: „Brathanki grają Skaldow” (2011), „Kolędy” (2012 – materiał zarejestrowano podczas koncertu telewizyjnego), „moMtyle” (2014).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]