Wybierz region

Wybierz miasto

  An evening with King Crimson

  Dom Muzyki i Tańca
  Zabrze, ul. Gen. Charlesa De Gaulle'a/17, +48 32 271 56 41

  20:00 Sobota, 17 września

  • 179zł

  To może zabrzmieć jak truizm, ale dobry zespoł nigdy nie składa broni i pozostaje na placu boju. Tak też stało się w przypadku legendy prog rocka – King Crimson. W 2014r. założyciel, lider i spiritus movens zespołu Robert Fripp po pięcioletniej przerwie w działalności ogłosił, że zespoł jesienią wyruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych. I trzeba przyznać, że zaskoczył wszystkich. Po latach koncertowania w warunkach dalekich od ideału wydawało się, że Fripp ma już dość swojego flagowego projektu i ograniczy się tylko do okazjonalnej wspołpracy z innymi muzykami.

  Krotka, obejmująca cztery miasta i jedenaście koncertow trasa w 2008r., podczas ktorej towarzyszyli mu Adrian Belew, Pat Mastelotto, Tony Levin i znany z Porcupine Tree Gavin Harrison wydawała się ostatnim gwoździem do trumny legendarnego zespołu.

  Tym większą niespodzianką dla fanow okazał się wspomniany amerykański cykl koncertow odbywający się pod hasłem „An Evening with King Crimson”. Robert Fripp, trzech perkusistow, dwoch gitarzystow i flecista/saksofonista zabrali fanow w niepowtarzalną muzyczną podroż, zachwycając muzycznym mistrzostwem i długimi improwizacjami.

  Coraz częściej pojawiają się głosy, że nowy King Crimson jest zespołem jeszcze lepszym, bo po uzupełnieniu składu o instrumenty Collinsa i trzech perkusistow i elektronikę, a w przypadku Rieflina instrumenty klawiszowe, powstała grupa, ktora może zagrać wszystko z liczącego 45 lat repertuaru w sposob nieosiągalny dla wcześniejszych wcieleń.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa