Wybierz region

Wybierz miasto

  14.02.2015:: LEMON - bilety wyprzedane!

  Klub CK Wiatrak
  Zabrze, ul. Wolności/395, +48 88 042 41 28

  20:00 Sobota, 14 lutego

  • Brak informacji o cenie

  14.02.15:: LemON

  Dwa lata po premierze swojego debiutu, LemON wraz z Wraner Music Poland wydaje kolejną płytę zatytułowaną od jednego z utworow – „Scarlett”.

  Na płycie znajdzie się 12 utworow w języku polskim i łemkowskim. Autorami wszystkich kompozycji są muzycy zespołu, ktorzy rownież samodzielnie wyprodukowali płytę. Nagrań dokonano w studiach: Tonn w Łodzi, Izabelin Studio, Black Kiss Records, Sonus i Nextpop Studio 25/8. Dla najwierniejszych fanow LemON stworzył także edycję specjalną płyty, wzbogaconą o dwie wyjątkowe wersje utworow a także o DVD z wideoklipami i wyjątkowa akustyczną sesją nagraniową kliku wybranych utworow.

  LemON tworzy 6 muzykow o rożnych korzeniach etnicznych pochodzących z rożnych krańcow Polski: z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobucka, Chełma i Sokołowa Małopolskiego. Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, ktore zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal.Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, ktory śpiewał za młodu nie tylko w koncertujących za granicą zespołach ludowych, ale także, jako tenor w chorach, a ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogorskim.

  Za charakterystyczne, słowiańskie i melancholijne brzmienie skrzypiec odpowiada Andrzej Olejnik, z pochodzenia Ukrainiec wyrastający na łemkowskich balladach i bojkowskich kolomyjkach. Wyjątkowe brzmienie na instrumentach klawiszowych tworzy pianista pochodzący z Podkarpacia - Piotr Walicki, a za nieustający, niosący groove odpowiada basista Piotr Kołacz. W marcu 2014 do składu dołączyli dwaj wybitni instrumentaliści: gitarzysta - Piotrek "Rubens" Rubik (co ze względu na zbieżność nazwisk, powoduje wiele zabawnych sytuacji) oraz perkusista Tomasz „Harry” Waldowski. Piotr wniosł do zespołu wyjątkową drapieżność i brzmienie gitar, a Tomasz - jazzową lekkość i swobodę.

  LemON zgromadził wierne grono fanow, ktorzy doceniają szczere teksty, emocjonalne kompozycje i ogromną energię i kreatywność wszystkich muzykow. Na plenerowe koncerty zespoły przychodzą tysiące ludzi, a koncerty klubowe są wyprzedane do ostatnich miejsc. W czasie nadchodzącej trasy promującej drugą płytę LemON ponownie zagra w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Stodoła, Eskulap w Poznaniu, Scena w Sopocie, w klubie Eter we Wrocławiu, a w najbliższym czasie zagra na Wembley Arena w Londynie.

  Wideoklipy zespołu zgromadziły łącznie prawie 50 milionow wyświetleń na YouTube. W ciągu zaledwie dwoch lat działalności, zespoł umieścił aż pięć utworow na szczytach list przebojow: ,,Napraw” , „Będę z Tobą”, „Nice”, „Wkręceni”, „AKE” oraz „Scarlett”. Do nagrod za płytę dołączyła m.in. SuperJedynka, Eska Music Award 2014 w kategorii Zespoł roku i Yach za klip „Nice".

  Bilety: 40 zł - przedsprzedaż 45 zł - w dniu koncertu

  -- Klub CK Wiatrak 41-806 Zabrze, ul. Wolności 395 tel: + 48 880424128, + 48 795489764 website: Dołącz do nas na facebooku:

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST