Impel Gwardia Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
Impel Gwardia Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 18:25, 23:25).

Stawką zamykającego 17. kolejkę ligowych zmagań siatkarek meczu pomiędzy zespołami z Bielska-Białej i Wrocławia było czwarte miejsce w tabeli. Mistrzynie Polski nie zmarnowały nadarzającej się okazji, rewanżując się przy tym siatkarkom Gwardii za porażkę w takim samym stosunku u siebie.

Bielszczanki już w poprzedniej kolejce w meczu z akademiczkami z Białegostoku zasygnalizowały powrót do formy z początku rozgrywek. Potwierdzenia tego szukały w spotkaniu z Gwardią. W pierwszym secie szybko objęły prowadzenie i dopiero w końcówce pozwoliły się rywalkom dogonić. Przy stanie 24:23 dla BKS ostatnia piłka długo odbijana był z jednej na drugą stronę siatki i dopiero atak Anny Werblińskiej zakończył seta.

Nie mniejsze emocje kibice przeżywali w trzecim secie. Gwardia prowadziła w nim 8:4, i 18:12. Przy stanie 22:18 bielszczanki zdobyły pięć punktów z rzędu. Zaskoczone wrocławianki nie były w stanie zatrzymać już rozpędzonego BKS.