Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 4:0 ZDJĘCIA KIBICÓW „Torcida” śpiewała: Zagraj Górnik jak za dawnych lat

Tomasz Kuczyński
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec. Mimo chłodu, deszczu i poniedziałkowego terminu, na trybunach Areny Zabrze kibiców było wielu. Arkadiusz Gola
W meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy w grupie spadkowej Górnik Zabrze grał z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo chłodu, deszczu i poniedziałkowego terminu, na trybunach Areny Zabrze było wielu kibiców, w tym fani Zagłębia. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW ze spotkania Górnik – Zagłębie. Górnik wygrał 4:0.

„Torcida” miała w poniedziałek dodatkową atrakcję w postaci kibiców gości, których zabrakło w Zabrzu w lutowym meczu. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka obie grupy dosadnie skandowały co sądzą o sztamach rywali – Zagłębia z Legią Warszawa oraz Górnika z GKS-em Katowice.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW

Piłkarze wychodzili na murawę przy ogłuszającym dopingu, a fani gospodarzy śpiewali „Zagraj Górnik jak za dawnych lat”. Gdy Boris Sekulić w 28. minucie dał prowadzenie gospodarzom kibice Górnika szaleli z radości. Po chwili w niewybredny sposób postanowili powyzywać fanów gości, ale szybko zareagował stadionowy spiker i „Torcida” wróciła do pozytywnego dopingu: „Jesteśmy Górnik Zabrze, każdy o tym wie, na dobre i na złe...”.

Kibice z Górnika mieli znów powody do radości w 38. minucie po bramce Jesusa Jimeneza. Wtedy ich śpiew był jeszcze głośniejszy. Po pewnym czasie miejscowi fani spytali gości „coście tak cicho”...

Kibice gości byli cicho, bo ich zespół nie mógł się pozbierać i już do przerwy przegrywał 0:3, o ostatecznie przegrał 0:4. Wynik ustalił Angulo.

Mecz oglądało 11 549 widzów, w tym kobiety - 4 433, dzieci do lat 13 - 3 118 i debiutanci - 2 291.