Górnik Zabrze wraca z Austrii bez zwycięstwa. Przed Trójkolorowymi sprawdzian z Radomiakiem

Robert Lewandowski
od 16 lat
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali niedzielne spotkania kontrolne w austriackim St. Johann in Tirol, które odbywały się w ramach „Pre-season Cup”. Trójkolorowi przegrali spotkanie z Hannover 96 0:3, zaś mecz z FC Köln zakończył się wynikiem 1:3. Z Austrii podopieczni Jana Urbana wracają bez zwycięstwa, jednak z nadzieją, że ligowe mecze w ramach Ekstraklasy przyniosą zupełnie inne rezultaty.

Górnik Zabrze - Hannover 96 0:3

Ostatniego dnia austriackiego zgrupowania, Trójkolorowi zmierzyli się w 45-minutowych meczach z drużynami Hannover 96 i FC Köln, w ramach turnieju „Pre-season Cup”. W pierwszym spotkaniu z podopiecznymi Stefana Leitla, piłkarze Górnika stracili trzy bramki. Już początek spotkania wskazywał, że to piłkarze z 2. Bundesligi przejęli kontrolę nad meczem. Trójkolorowi niemal nie potrafili wyjść ze swojej połowy, zaś rywale nieustannie zagrażali bramce Michała Szromnika. Pierwsza bramka padła już w 6. minucie spotkania, gdy jeden z graczy Hannoveru oddał strzał w kierunku bramki. Po rykoszecie, piłka wpadła do siatki.

W dalszej części meczu, Górnicy wciąż nie potrafili przejąć kontroli nad meczem. W 20. minucie spotkania, drugą bramkę dla Hannoveru zdobył Harvard Nielsen. Wynik na 3:0 dla Hannoveru ponownie ustalił Nielsen.

Górnik Zabrze: Szromnik – Paluszek, Szcześniak (Siplak 29'), Ennali, Gandziarowski, Wojtuszek, Lukoszek, Musiolik, Kolanko, Szala, Zielonka.

Bramki:
0:1 – Paluszek, 6′ (s)
0:2 – Nielsen, 20′
0:3 – Nielsen, 45′.

Górnik Zabrze 1:3 FC Koeln

W drugim niedzielnym spotkaniu, Trójkolorowi zagrali zdecydowanie lepiej niż z Hannoverem. Górnicy grali z większą agresją, nie zostawiając swobody środkowym pomocnikom. W 13. minucie, piłkarze z Köln stracili jednak bramkę po strzale Sargisa Adamyan'a.

Piłka wpadła w okienko bramki Szromnika. Na wyrównanie trzeba było czekać do 36. minuty meczu, gdy piłkę przed polem karnym dostał Chmarek. Gra na prawo do Ennaliego, dośrodkowanie i strzał z przewrotki Krawczyka. Gdy odbita piłka trafiła na głowę Olkowskiego, ten skierował ją do siatki.

W ostatnich minutach meczu, piłkarze z Köln wykorzystali rzut rożny, zdobywając jednobramkową przewagę w spotkaniu. W doliczonym czasie na 3:1 dla Koziołków trafił jeszcze Selke.

Górnik Zabrze: Szromnik - Olkowski, Paluszek, Jensen, Gandziarowski - Dadok, Kolanko - Krawczyk, Wojtuszek, Ennali - Chmarek, Podolski.