Górnik Zabrze - Wisła Kraków 4:2 [ZDJĘCIA KIBICÓW]. Tak wypadły "mikołajki" na stadionie przy Roosevelta.

Rafał Musioł
Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Torcida zagrzmiała
Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Torcida zagrzmiała Marzena Bugała-Azarko
Pomimo chłodu i późnej pory rozgrywania meczu na trybunach Areny Zabrze zasiadło blisko 10.000 kibiców, by oglądać mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Zobaczcie jak wypadły "mikołajki" na stadionie przy Roosevelta.

Obawy o frekwencję wydawały się uzasadnione. Godzina 20.30, zimne podmuchy wiatru i mikołajkowy wieczór nie sprzyjały podjęciu decyzji o wybraniu się na mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Tym razem jednak fani gospodarzy nie zawiedli i pojawili się w sile 9.000 osób, a frekwencję uzupełniło 600 sympatyków gości.

Atrakcje przedmeczowe oraz mnóstwo akcentów mikołajkowo-barbórkowych ubarwiły spotkanie i wprawiły kibiców w dobry nastrój. Wychodzących na murawę piłkarzy przywitał gorący doping, a na widowni można było dostrzec sporo górniczych czapek z piórami.

Dzieci w takich strojach wyprowadziły też na murawę oba zespoły.

Czytaj relację z meczu:
Górnik Zabrze – Wisła Kraków 4:2 [ZDJĘCIA z meczu]. Górnik pokazał górniczy charakter - relacja z meczu.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 4:2. Skuteczny finisz Górnika

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 4:2 [ZDJĘCIA z meczu]. Górnik p...

Potem jednak przestało być miło, bo Górnik po 3 minutach stracił gola, a po kolejnych kilkudziesięciu sekundach z Torcidy popłynęło gromkie "K.. m.., zacznijcie grać!".

Fani zagrzmieli jeszcze dosadniej po pół godzinie gry, ale sędzia Bartosz Frankowski (niezbyt w Zabrzu lubiany) zauważył spalonego przy golu Rafała Janickiego i stadion przygasł.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie, gdy Górnik rzeczywiście zaczął grać. Efektem było efektowne zwycięstwo 4:2 i wielka wspólna feta kibiców z piłkarzami.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 4:2 [ZDJĘCIA KIBICÓW]. Tak wypa...

W czasie spotkania prowadzona była zbiórka na rzecz osób poszkodowanych w pożarze na Biskupicach. Dobytek straciło w nim dwanaście rodzin.

Prowadzona była także druga charytatywna akcja "Uratujmy Dominikę".

Zobaczcie zdjęcia kibiców z piątkowego meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków.