Górnik Zabrze przegrywa z Wisłą Kraków 1:2. Zobacz ZDJĘCIA kibiców

órnik Zabrze - Wisła Kraków: znakomita atmosfera wśród kibiców na trybunach
órnik Zabrze - Wisła Kraków: znakomita atmosfera wśród kibiców na trybunach Marzena Bugała-Azarko
Górnik Zabrze - Wisła Kraków. Górnik w 34. kolejce LOTTO Ekstraklasy przegrał z Wisłą u siebie 1:2.Spotkanie poprzedziło odśpiewanie przez kibiców "Mazurka Dąbrowskiego". Zobacz zdjęcia kibiców.

Frekwencja na trybunach Areny Zabrze mocno przybliżyła klub z Roosevelta do powitania milionowego kibica na stadionie Górnika. Wszystko wskazuje na to, że moment ten nastąpi przy okazji ostatniego w tym sezonie domowego spotkania Górnika Zabrze z Wisłą Płock.

Zobacz zdjęcia:

Spotkanie Górnik Zabrze - Wisła Kraków poprzedziło odśpiewanie przez kibiców "Mazurka Dąbrowskiego". Potem rozpoczął się już chóralny doping "Torcidy" w meczu, który mógł przesądzić o utrzymaniu gospodarzy w Lotto Ekstraklasie.

Na Arenie Zabrze pojawiła się też spora grupa kibiców Wisły, których doping zniknął jednak przy żywiołowych gospodarzach, którzy domagali się, by Górnik zagrał jak za dawnych lat.

W Zabrzu Wisła Kraków zdobywa trzy punkty. "Biała Gwiazda" przerwała tym samym serię sześciu meczów bez zwycięstwa, Górnik po czterech wygranych musiał uznać wyższość rywali. Bohaterem spotkania został Marko Kolar, który w drugiej połowie znów trafił do siatki po dwójkowej akcji z Vukanem Saviceviciem. "Biała Gwiazda" jest pierwszym zespołem w grupie spadkowej, który nie ma już żadnych szans na spadek z LOTTO Ekstraklasy. Górnik na zapewnienie sobie utrzymania musi jeszcze trochę poczekać.