Górnik Zabrze 1:1 Hradec Kralove. Remis w sparingowej potyczce

Ivan
Marcin Włodek (Ekstraklasa.net)
Remisem 1:1 zakończyło się sparingowe spotkanie Górnika Zabrze z dziewiątą drużyną czeskiej ekstraklasy - FC Hradec Kralove. Bramkę dla "Trójkolorowych" strzelił Adrian Świątek.

Obie bramki padły w pierwszym kwadransie spotkania. Pierwsi gola strzelili gospodarze, którzy wyprowadzili bardzo składną, zespołową akcję. Jonczyk dokładnie dograł do Sobczaka, a ten zagrał do jeszcze lepiej ustawionego Świątka.

Radość Górnika nie trwała długo. Trzy minuty później Kocourek wyszedł sam na sam ze Stachowiakiem i pewnie pokonał golkipera "Trójkolorowych".

Górnik: (I połowa) Stachowiak - Steuer (36' Marciniak), Kopacz, Pazdan (31' Krzysztoporski), Cymański - Sobczak (43' Michalik), Balat, Leszczak, Jonczyk (36' Danch) - Chałas (28' Gancarczyk), Świątek; (II połowa) Nowak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Danch, Marciniak, Balat, Pietrzak - Kwiek - Zahorski.

Hradec Kralove: Lindr (81' Podhajsky) - Kasalek, Pavek, Wozniak, Hajovsky, Hochmeister, Stepan, Tomasak, Pokorny, Fischer, Kocourek. Grali także: Karal, Chleboun, Janousek, Podebradsky, Rezek, Pilar, Jandik.