Górnik - Vartex Varażdin 1:1

prass
Przebywający na zgrupowaniu w austriackim Heiligenkreuz Piłkarze Górnika Zabrze zremisowali z chorwackim NK Vartex Varażdin 1:1 (1:1). Po porażce z MTK Budapeszt 1:2, teraz zabrzanie zrobili niewielki krok do przodu.

- Vartex to bardzo silny zespół - mówi wiceprezes Górnika, Edward Lorens. - W ubiegłym sezonie zajął 4. miejsce w lidze. Teraz, podobnie jak w ubiegłym sezonie, będzie reprezentował swój kraj w Pucharze UEFA.

Bramkę dla Górnika w 20 min zdobył Marcin Szulik.

- Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą - dodaje Lorens. - Silny strzał z rzutu wolnego, w samo okienko, zaskoczył Piotra Lecha. Stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji, niestety zawiodła skuteczność.

Zabrzanie wystąpili bez Adama Kompały i Andrzeja Bledzewskiego: - Chcieliśmy aby cały mecz bronił Lech - tłumaczy Lorens. - Natomiast Adam jest w dobrej formie i postanowiliśmy dać mu odpocząć.

Górnik: Lech - Lekki, Krizanac, Kolasa - Kocyba, Szulik, Kaczmarczyk, Piegzik - Niedzielan, Nosal, Gierczak; po przerwie grali: Andracic, Wiśniewski, Plewnia, Kołodziejski, Prasnal.