Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2. Gol Podolskiego godny mistrza świata. Zobacz ZDJĘCIA z meczu

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Górnik Zabrze odniósł w PKO Ekstraklasie drugą wygraną z rzędu pokonując Górnika Łęczna

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górnik Zabrze odniósł w PKO Ekstraklasie drugą wygraną z rzędu pokonując Górnika Łęczna Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Wojciech Szubartowski
SPORT: W rozegranych tuż przed Barbórką górniczych derbach PKO Ekstraklasy Górnik Łęczna przegrał w 16. kolejce z Górnikiem Zabrze 1:2. Ozdobą spotkania była piękna bramka Lukasa Podolskiego godna mistrza świata. Zobaczcie gola Poldiego i zdjęcia z meczu Gónik Łęczna - Górnik Zabrze.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2. Gol Podolskiego godny mistrza świata

Górnik Zabrze nie ma litości dla ligowych outsiderów. Przed tygodniem pokonał u siebie przedostatnią w tabeli PKO Ekstraklasy Legię Warszawa, a teraz wygrał na wyjeździe z zamykającym stawkę swoim imiennikiem z Łęcznej. Było to dopiero drugie w tym roku zwycięstwo zabrzan na obcych stadionach.

Rozgrywane na tydzień przed Barbórką górnicze derby PKO Ekstraklasy były ciekawym widowiskiem, a kibice nie mogli narzekać na nudę. Mecz zaczął się od groźnego uderzenia głową Krzysztofa Kubicy, ale to gospodarze pierwsi strzelili bramkę. Ostatni raz ta sztuka udała im się w lipcowym spotkaniu 1. kolejki z Cracovią.

Po dośrodkowaniu z wolnego Tomasz Midzierski zgrał pilkę głową do Janusza Gola. Doświadczony pomocnik był w polu karnym zabrzan zupełnie nie kryty i spokojnie najpierw ograł Grzegorza Sandomierskiego, a później umieścił piłkę w bramce.

Na odpowiedź piłkarzy Jana Urbana nie trzeba było długo czekać. W 14 minucie do wyrównania doprowadził Lukas Podolski i była to bramka godna stadionów świata. Były mistrz świata przymierzył z 20 m w samo okienko i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do siatki.

Zabrzanie byli zespołem groźniejszym. Szanse na drugą bramkę mieli Jesus Jimenez, ale jego strzał z bliska obronił Maciej Gostomski oraz Kubica, który po kolejnej główce trafił w poprzeczkę.

Tuż przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził Robert Dadok. Akcję zaczął Podolski, który podał do Jimeneza. Hiszpan płasko dośrodkował w pole bramkowe, a Dadok wyskoczył zza pleców obrońców i z 4 m nie mógł chybić celu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK ŁĘCZNA- GÓRNIK ZABRZE

Po przerwie spotkanie nie było już tak ciekawe. Zadowoleni z prowadzenia zabrzanie kontrolowali sytuację na murawie, a Łęczna, która do tej pory wygrała w lidze tylko raz, nie bardzo była w stanie poważniej zagrozić bramce Grzegorza Sandomierskiego.

W II połowie znów na murawie pojawił się 15-letni Dariusz Stalmach, który przed tygodniem został najmłodszym debiutantem w barwach Górnika w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niewiele brakowało, aby w końcówce młody pomocnik wpisał się na listę strzelców uderzając piłkę wślizgiem z 2 m tuż obok słupka. W doliczonym czasie gry świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Piotr Krawczyk.

Zabrzanie utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i zasłużenie odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie, We wtorek piłkarzy Jana Urbana czeka mecz Pucharu Polski z Piastem w Gliwicach.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)
Bramki
1:0 Janusz Gol (7), 1:1 Lukas Podolski (14), 1:2 Robert Dadok (45)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Żółte kartki Tymosiak (Łęczna) - Nowak, Janicki, Podolski (Zabrze)

Łęczna Gostomski – Leândro, Pajnowski (69. Śpiączka), Midzierski, Szcześniak – Gol (83. Kalinkowski), Tymosiak (69. Gąska) – Eyenga-Lokilo, Krykun (63. Dziwniel), Barreno Marquitos – Banaszak (63. Wojciechowski).

Górnik Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok, Kubica (72. Stalmach), Manneh (60. Bainović), Janża – Nowak (72. Krawczyk), Podolski – Jimenez (87. Sanogo).