18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci z Zabrza pokochały Piotrusia Pana. Fantastyczna premiera Teatru Prawdziwnego [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Maria Olecha
Pewnej nocy trzy dziewczynki: Wandzia, Natka i Wika we śnie poznają Piotrusia Pana. Chłopiec zabiera je w podróż na cudowną wyspę pełną tajemnic. Tam dzieci przeżywają przygodę swojego życia... Premiera pięknej i mądrej bajki muzycznej „Niektóre przygody Piotrusia Pana" odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury Guido.

W bajkowe role m.in. kapitana „haka" Jakuba, Krokodyla, Wandzi, Natki, Wiki oraz Dzwoneczka i tytułowego Piotrusia Pana wcielili się aktorzy z Teatru Prawdziwnego. Spektakl dla najmłodszych widzów przygotowało Zabrzańskie Towarzystwo Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Zabrzu wraz z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2. Reżyserką bajki i jednocześnie autorką scenariusza jest Maria Popławska. Scenografię i kostiumy dla aktorów przygotowała Ola Dobrzyńska, a muzyczną oprawą przedstawienia zajęła się Wioletta Muzykant.

Maria Popławska, choć stworzyła już niejedną sztukę, nie kryła zdenerwowania tuż przed premierą. – Tremę mam ogromną, bo ta sztuka, jak niemal każda, rodziła się w bólach. Ale ta chyba w największych – mówi Maria Popławska. – Przede wszystkim dlatego, że nie mieliśmy zbyt wielu prób, a gra 20 dzieci i młodzieży. Aktorzy są w bardzo zróżnicowanym wieku: od studentki do pierwszoklasistki. Jak zawsze grają u nas dzieci zdrowe i dzieci niepełnosprawne, ale za to zdolne i wrażliwe. Próby były bardzo trudne, bo ciężko było wszystkich, zwłaszcza tych najmłodszych aktorów, zająć i zainteresować – opowiada reżyserka bajki.

„Niektóre przygody Piotrusia Pana" zachwyciły najmłodszą publiczność, która licznie zasiadła na widowni w MOK Guido. Aktorzy Teatru Prawdziwnego kilkakrotnie zebrali gromkie brawa.

Na scenie MOK-u zadebiutowały m.in. 8-letnia Wiktoria Chamiga, 10-letnia Agnieszka Majsak i 10-letnia Natalia Skoczylas. Wiktoria była najmłodszą aktorką w przedstawieniu. Jak mówi, bardzo chciała zagrać.

– Lubię to, szybko nauczyłam się tekstu i było fajnie na scenie – opowiada rezolutna ośmiolatka. A Agnieszka Majsak nie ukrywa, że marzy, aby zostać w przyszłości prawdziwą aktorką. – Dobrze się czuję na scenie, nie mam tremy – podkreśla dziewczynka.

Maria Popławska podkreśla, że aktorzy Teatru Prawdziwnego jak zawsze dali z siebie wszystko. – Wymagam od wszystkich, jednak w miarę możliwości i zdolności każdego dziecka. Dzieci niepełnosprawne są bardzo zdolne, swobodnie czują się na scenie – dodaje.

Warto przypomnieć, że Teatr Prawdziwny istnieje od września 2002 roku. Powstał z inicjatywy Iwony Płatek, dyrektorki Centrum Edukacji i Rehabilitacji. Jest to teatr integracyjny, otwarty dla każdego, bez względu na wiek i uzdolnienia. Zespół teatru liczy blisko 30 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto