Dzieci na tatami

Andrzej Azyan
Reprezentanci UKS Trampkarza 22. Fot: arc.
Wielką popularnością cieszył się I międzynarodowy zabrzański turniej dzieci, który rozegrany został w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Biskupicach.

Wielką popularnością cieszył się I międzynarodowy zabrzański turniej dzieci, który rozegrany został w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Biskupicach. Uczestniczyło w nim 227 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 13 lat z 12 klubów z całej Polski, a także z Czech i Słowacji.
Zawody były wielkim sportowym wydarzeniem dla całej dzielnicy. W wysłużonej, wymagającej remontu, sali gimnastycznej zgromadziło się wielu kibiców.

Dobrze spisali się zawodniczki i zawodnicy z dwóch zabrzańskich klubów. Oto ich wyniki: UKS Trampkarz 22 Biskupice: I miejsca: Dominika Tabak (36 kg), Klaudia Kołodziejczyk (40 kg), Katarzyna Żyła (33 kg), Aleksandra Kozieł (52 kg), Paulina Gładak (57 kg); II: Paulina Witkowicz (57 kg), Monika Grudzień (48 kg), Marta Rutkowska (52 kg), Daniel Paneta (28 kg); III: Danuta Bartkowska (28 kg), Aleksandra Mazer (25 kg), Jacek Woźnica (55 kg) IV: Krystian Makuch (35 kg). Dziewczęta i chłopcy z UKS Budokai uplasowali się na następujących miejscach: I: Jacek Dylski (70 kg), Mateusz Pyrda (38 kg), Łukasz Stawiarz (35 kg), Bartosz Postulka (38 kg); II: Szymon Scharf (32 kg), Krzysztof Kołodziej (38 kg), Mariusz Badoń (38 kg), Tomasz Kwiatkowski (50 kg); III: Kinga Bobowska (28 kg), Adam Nowak 35 kg), Andrzej Szocik (46 kg), Piotr Buczek (22 kg), Bartek Boruc (32 kg).

Drużynowo wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajął UKS Trampkarz 22 Biskupice, wśród chłopców w klasyfikacji zespołowej UKS Budokai uplasował się na drugiej pozycji.
- Staraliśmy się zapewnić uczestnikom zawodów jak najlepsze warunki startu, biorąc pod uwagę nasze możliwości. Zdobyliśmy sporo doświadczenia, które przyda się przy organizacji kolejnych takich zawodów - powiedział Jan Zygmunt, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 22 w Zabrzu-Biskupicach.
Głównym sędzią był Waldemar Stochelski, który czuwał nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem zawodów. Funkcję arbitra technicznego pełniła 18-letnia Marta Hernacka, wychowanka UKS Tampkarz, aktualna wicemistrzyni Polski juniorek, obecnie zawodniczka AZS Gliwice. Wiele czasu i serca w przygotowanie zawodów włożyła Sonia Gross-Górka trenerka dziewcząt we wspomnianym UKS Trampkarz.

- Spodziewaliśmy się około 120 zawodników, a tymczasem przejechało 227. W naszym zespole wystąpiło kilku przedszkolaków Kinga Bobowska, Mariusz Badoń, Piotrek Buczek, Bartek Boruc wywalczyli nawet miejsca na podium. To wielka frajda zarówno dla nich, jak i dla nas - powiedział Paweł Postulka, prezes UKS Budokai Zabrze.
Zawody trwały kilka godzin. Uczestnicy mogli spożyć posiłek. Dla najlepszych przygotowano nagrody. Wydatnego wsparcia w przeprowadzeniu turnieju udzielił Urząd Miejski w Zabrzu. Rodzicie dzieci z UKS Budokai, a także UKS