Duży pożar w centrum Zabrza. Płonął dach zabytkowej kamienicy pod Orłem przy ul. Dworcowej - zobacz ZDJĘCIA

red.
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu
Duży pożar w centrum Zabrza. Groźny pożar wybuchł w środę, 1 lutego 2023 nad ranem. Do zdarzenia doszło w kamienicy pod Orłem, na ul. Dworcowej. Ewakuowano mieszkańców. Ogień był tak duży, że łunę było widać z kilku kilometrów!

Groźny pożar w centrum Zabrza. Płonął dach kamienicy, ewakuowano 13 osób

Pożar wybuchł w środę 1 lutego o godz. 3.38, w Zabrzu przy ul. Dworcowej.

Płonął dach w 4-kondygnacyjnej kamienicy. Pożarem objęte było 200 m2 poddasza i dachu. Ewakuowano 13 osób.

W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej.

O godz. 4.38 sytuacja pożarowa opanowana. Dla osób ewakuowanych zapewniony został autobus przez MCZK.

Na szczęście brak osób poszkodowanych. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie.

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn zdarzenia. Miasto zapewnia pomoc poszkodowanym mieszkańcom kamienicy. Czytaj więcej:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie