Czwarte zwycięstwo MMKS Bobry Zabrze

Andrzej Azyan
Damian Lenkiewicz (w środku) był jednym z najskuteczniejszych zawodników MKKS Bobry w meczu z Olimpią Legnica.
koszykówka Czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie w rozgrywkach grupy B II ligi odnieśli koszykarze MKKS Bobry Zabrze. Tym razem podopieczni trenera Mariusza Niedbalskiego pokonali w hali MOSiR spółka z o.o.

koszykówka

Czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie w rozgrywkach grupy B II ligi odnieśli koszykarze MKKS Bobry Zabrze.
Tym razem podopieczni trenera Mariusza Niedbalskiego pokonali w hali MOSiR spółka z o.o. przy ulicy Matejki w Zabrzu Olimpię Legnica 88:71. Był to do tej pory teoretycznie najsłabszy rywal, z jakim przyszło się zmierzyć naszej drużynie. Wprawdzie trener Niedbalski przestrzegał swoich zawodników przed tym meczem, aby nie byli zbyt pewni siebie, ale to nie do wszystkich dotarło.

Zaczęło się dobrze, bo zabrzanie prowadzili w I kwarcie 9:2. Potem jednak coś się zacięło. Goście przejęli inicjatywę, dobrze wykonywali rzuty osobiste i dość niespodziewanie tę część meczu wygrali różnicą jednego punktu.

Na szczęście gospodarze wyciągnęli wnioski ze swojej postawy. W drugiej kwarcie zarówno w ataku, jak i w obronie grali poprawnie. Dobrze spisywali się Maciej Balcerzak i Damian Lenkiewicz.

Po przerwie znowu lepsze wrażenie sprawiali goście. W czwartej kwarcie inicjatywa należała do zabrzan i oni ostatecznie wysoko wygrali. - Zadowolony jestem ze zdobycia przez nasz zespół kompletu punktów. Mam natomiast wiele zastrzeżeń do gry zawodników. Być może mieli oni w świadomości to, że przyjechał do nich zespół z dolnych rejonów tabeli i nic przykrego nie może się im stać. Dość dokładnie analizowaliśmy grę drużyny w tym meczu. Był to nasz najsłabszy występ w tym sezonie. Wiele sobie wytłumaczyliśmy i mam nadzieję, że w następnych będzie już znacznie lepiej - powiedział trener Niedbalski.

Jutro koszykarze MKKS Bobry w Lesznie zmierzą się z tamtejszą Polonią.

MKKS Bobry Zabrze - Olimpia Legnica 88:71 (17:18, 27:15, 17:20, 27:18). Najwięcej punktów dla Olimpii zdobyli: Terlikowski 20, Tarasiewicz 19, Iwański 10, Kułyk 9.

MKKS Bobry: Dawid Włodara 17, Damian Lenkiewicz 12, Adam Wilkin 12, Grzegorz Zadęcki 9, Joachim Pawlik 8, Maciej Balcerzak 8, Tomasz Wróbel 7, Dawid Weiss 5, Tomasz Gembus 4, Piot Krupa 4, Grzegorz Szmajda 2, Sławomir Ćwikła 0

Pozostałe wyniki V kolejki: DORAL-NYSA Kłodzko - AZS Opole 92:84 MKKS Rybnik - AZS Szczecin 88:82 Stal II Ostrów - Śląsk II Wrocław 60:109 Pogoń Prudnik - Pogoń Ruda Śląska 84:64 Sudety Jelenia Góra - Rawia Rawicz 78:79. Pauzowała Polonia Leszno.