Cracovia wygrywa z Górnikiem Zabrze 1:0. Koszmar trwa. Zobaczcie zdjęcia

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Banas
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali z Cracovią, która dzięki temu zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zespół Marcina Brosza już od siedmiu meczów nie potrafił zgarnąć kompletu punktów. Zobaczcie zdjęcia ze stadionu Cracovii.

Mecz w Krakowie na dobre się jeszcze nie rozpoczął, a już Cracovia prowadziła z Górnikiem Zabrze 1:0. Prosta strata w środku boiska dała gospodarzom szansę na kontrę, którą po podaniu Pele van Amersfoorta zamknął strzałem do siatki Sergiu Hanca.

Sam van Amersfoort w pierwszej połowie miał też okazję na gola, ale nie trafił pod poprzeczkę. Górnik z kolei był bezbarwny i wynik 0:1 był najniższym wymiarem kary.

W drugiej połowie Górnik prezentował się lepiej, ale nie potrafił odwrócić losów spotkania. Jesus Jimenez był skutecznie blokowany i piłka po jego strzałach grzęzła w nogach obrońców, a w końcówce Richmond Boakye najwyżej wyskoczył w polu karnym, ale trafił tylko w poprzeczkę. Karol Niemczycki, który w przerwie zastąpił kontuzjowanego Lukasa Hrosso do końca spotkania zachował już czyste konto.

Cracovia zaliczyła czwarte kolejne spotkanie bez straty gola i w nagrodę zapewniła sobie utrzymanie. Górnik z kolei rozegrał siódmy mecz bez zwycięstwa. Jednocześnie był to ósmy z rzędu występ bez wyjazdowej wygranej, szósty ze straconym golem i również szósty bez strzelonej bramki! Zabrzanie żegnają sezon w koszmarnym stylu.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Cracovia - Górnik Zabrze.

Cracovia - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)