Bobry przegrały w Rudzie Śląskiej

(aa)
Koszykarze MOSiR Bobry Zabrze (jasne stroje) nie potrafią wygrać na wyjeździe.
Przed laty męska drużyna Pogoni Ruda Śląska zaliczała się do ścisłej krajowej czołówki. Występowała w ekstraklasie. Teraz zespół ten znalazł się w drugiej lidze i nie za bardzo się mu wiedzie.

Przed laty męska drużyna Pogoni Ruda Śląska zaliczała się do ścisłej krajowej czołówki. Występowała w ekstraklasie. Teraz zespół ten znalazł się w drugiej lidze i nie za bardzo się mu wiedzie. Wydawało się, że drużyna MOSiR Bobry Zabrze zdoła wygrać w Nowym Bytomiu, a tymczasem zabrzanie doznali sromotnej porażki 50:85.

Już w pierwszej kwarcie widać było, że gospodarze są mocno umotywowani. W tej części meczu przyjezdni sprawiali nawet niezłe wrażenie. Katastrofa nastąpiła w drugiej kwarcie. Po sześciu minutach Pogoń prowadziła 20:0. Trzeba przyznać, że coś takiego bardzo rzadko zdarza się na ligowych parkietach. Zabrzanie popełniali kardynalne błędy we wszystkich elementach. Przed trzecią kwartą trener Bobrów Mariusz Niedbalski posadził na ławce rezerwowych byłego zawodnika Pogoni, Michała Kułyka, który całkowicie się spalił. Zastąpił go Adam Wilkin. W grze zabrzan widać było wyraźną poprawę. W czwartej kwarcie gospodarze znowu podkręcili tempo i niepodzielnie panowali na parkiecie. W zespole Pogoni wyróżnili się 17-letni Paweł Mol, Adam Janus, który miał 13 zbiórek i Dawid Kuczera, który zaliczył siedem asyst. W zespole zabrzańskim przyzwoite wrażenie sprawiał jedynie Krzysztof Krajewski.

– Z ośmiu dotychczasowych meczów sześć rozegraliśmy na wyjeździe. W tych spotkaniach nasi zawodnicy nastawiali się głównie na rzuty za trzy punkty. Jak wiadomo, nie zawsze one wychodzą. Zbyt dużo popełnialiśmy też błędów w obronie. Przed każdym meczem starałem się opracować dokładnie taktykę uwzględniającą to, że będziemy występować na parkietach rywali. Niestety, zawodnicy nie wypełniali jej, tak jakbym sobie tego życzył. Nie jest normalną rzeczą, że aż tyle meczów musieliśmy rozegrać na wyjeździe, ale tak wyszło – powiedział Mariusz Niedbalski, trener MOSiR POWEN.

W najbliższą sobotę zabrzanie w Rybniku zmierzą się z tamtejszym MKKS. W drużynie tej występuje między innymi były reprezentant Polski Mirosław Frankowski. Zawodników MOSiR Bobry czeka bardzo trudne zadanie, ale może wreszcie się przełamią i wygrają na wyjeździe.

• Protokół
Pogoń Ruda Śląska – MOSiR Bobry Zabrze 85:50 (18:14, 26:6, 19:22, 22:8).

POGOŃ: Mol 20, Janus 19, Kuczera 14, Strużyna 9, Pustelnik 8, Maryanek 5, Kolenda 4, Nawrot 4, Celiński 3, Hirsz 0, Nowak 0.

MOSiR BOBRY: Krajewski 10, Przygodzki 9, Pawlik 6, Wróbel 5, Weiss 4, Wilkin 4, Kopera 4, Kułyk 3, Woźniak 3, Kozłowski 2.

• Pozostałe wyniki
• MOSiR Krosno – Resovia 83:88 • MMKS Dąbrowa Górnicza – UMKS Kielce 76:79 • Polonia Przemyśl – BIG STAR Tychy 75:77 • Alba-Echo Chorzów – Doral Nysa Kłodzko 69:80 l Korona Kraków – Start AZS Lublin 75:97 • Mickiewicz Katowice–Pogoń Prudnik 74:90. Pauzował MKKS Rybnik.

1. Krosno 8 14 728:611
2. Polonia 8 14 651:597
3. Dąbrowa G. 8 14 678:629
4. Start AZS 8 13 582:454
5. Resovia 7 13 630:504
6. BIG STAR 7 12 593: 512
7. Korona 7 12 609:651
8. Pogoń P. 7 11 649:564