Bobry finiszują

(aa)
Ostatnio koszykarze drużyny MOSiR Bobry Zabrze rozegrali dwa mecze. Najpierw u siebie w zaległym spotkaniu pokonali Pogoń Prudnik 85:66 (23:16, 15:17, 29:18, 18:15).

Ostatnio koszykarze drużyny MOSiR Bobry Zabrze rozegrali dwa mecze. Najpierw u siebie w zaległym spotkaniu pokonali Pogoń Prudnik 85:66 (23:16, 15:17, 29:18, 18:15). Goście przyjechali do Zabrza czterdzieści minut później. Gospodarze doś- długo się rozgrzewali i to być może wpłynęło na ich postawę w I połowie. Po przerwie zabrzanie grali już dobrze i odnieśli zasłużone zwycięstwo. W zespole MOSiR Bobry wyróżnili się dwaj siedemnastolatkowie: Dawid Weiss i Maciej Balcerzak. Pierwszy zdobył 19 punktów i trzy razy trafił za 3. Drugi miał na swoim koncie 21 pkt i pięć celnych rzutów za 3. Dobrze spisał się też Michał Kułyk, który zdobył 19 pkt., miał 10 zbiórek i 10 asyst.

W XXVIII kolejce zabrzanie wystąpili w Przemyślu. Przegrali tam wysoko z Polonią 62:110 (19:29, 14:22, 15:26, 14:33). Punkty dla Bobrów zdobyli: Adam Wilkin 4, Szmajda 4, Krzysztof Kozłowski 3, Weiss 17, Kułyk 3, Balcerzak 4, Pawlik 13, Tomasz Wróbel 5, Krzysztof Woźniak 7, Krzysztof Krajewski 1, Sławomir Ćwikła 1.

Ciekwostką jest to, że Polonii Grzegorz Płocica ustanowił w tym meczu rekord zdobytych 57 punktów w tym sezonie w II lidze w jednym spotkaniu.

- Polonia zawsze była dla nas bardzo trudnym rywalem. Tak samo było i w tym meczu. Nasi młodzi w większości zawodnicy przekonali się o tym, że jeszcze muszą się wiele uczyć, aby dorównać czołowym drużynom - powiedział Mariusz Niedbalski, trener MOSiR Bobry.

Jutro o godz. 18. w hali przy ulicy Matejki w Zabrzu drużyna MOSiR Bobry zmierzy się z zespołem Alba-Elcho Chorzów. 22 kwietnia w Krakowie zagra ostatni mecz w tym sezonie z Koroną.

Wyniki i tabela
Pozostałe wyniki XXVIII kolejki spotkań II ligi grupy B: • MOSiR Krosno – MKKS Rybnik 91:76 • MMKS Dąbrowa Górnicza – Start AZS Lublin 86:94 • Resovia – Doral Nysa Kłodzko 81:70 • Pogoń Prudnik Big Star Tychy 59:71 • Korona Kraków – UMKS Kielce 67:87 • Mickiewicz Katowice – Pogoń Ruda Śląska przełożony. Pauzowała drużyna Alba-Elcho Chorzów.