Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bernadeta Szolc robi wiele dla mieszkańców os. Kotarbińskiego

Arkadiusz Nauka
W Zabrzu nie brakuje wyjątkowych ludzi, których aktywność sprawia, że miasto wciąż się rozwija. Marian Nowak, Kazimierz Speczyk i Bernadeta Szolc to najlepsze tego przykłady

Bernadeta Szolc to Absolwentka Politechniki Śląskiej, Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, na co dzień zarządza biurem międzynarodowej firmy remontowo - budowlanej, a także angażuje się w prace na rzecz Osiedla Tadeusza Kotarbińskiego, pełniąc w tamtejszej Radzie Dzielnicy funkcję Wiceprzewodniczącej Zarządu.

Zwyciężyła w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” na Człowieka Roku 2016 w Zabrzu. Jak sama mówi sukces był dla niej zaskoczeniem, ale zdawała sobię sprawę, że jest w mieście rozpoznawalna.

- Wynik plebiscytu był dla mnie potwierdzeniem, że to co robię jest doceniane. Myślę, że to nie tylko działalność w Radzie Dzielnicy przełożyła się na głosy zabrzan, ale także to, że jestem lektorką w kościele. Ludzie mnie znają - tłumaczy Bernadeta Szolc.

Człowiek Roku 2016 w Zabrzu ma na swoim konice wiele sukcesów. Bernadeta Szolc jest członkiem Komisji Rady Dzielnicy ds. Budżetu Partycypacyjnego we wszystkich trzech dotychczasowych edycjach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego, które okazały się absolutnym zwycięstwem Osiedla Kotarbińskiego (9 zwycięskich projektów). Była też wnioskodawczynią dwóch projektów: Odblokuj Osiedle Kotarbińskiego (edycja na rok 2015, realizacja projektu w 2016r.) oraz Sportowe Osiedle Kotarbińskiego - strefa aktywnego wypoczynku (edycja na rok 2016 - projekt nadal na etapie realizacji).

Aktywnych zabrzan jest więcej

Bernadeta Szolc to nie jedyna osoba, która została wyróżniona przez naszych Czytelników i Internautów za działalność na rzecz Zabrza. Docenieni zostali również Marian Nowak i Kazimierz Speczyk. Ten pierwszy jest współzałożycielem i przewodniczącym Górnośląskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych w Zabrzu. Pomaga niepełnosprawnym po przebytych operacjach całkowitego lub częściowego usunięcia krtani.

Z kolei Kazimierz Speczyk jest Stowarzyszenia Na Rzecz Adaptacji OsóbUzależnionych “Żyj i daj żyć” w Zabrzu . Na co dzień zajmuje się pomocą osobom cierpiącym na chorobę alkoholową.

- Zawsze staram się to robić w sposób prosty, otwarty, uczciwy tak jak to potrafię z pomocą Pana Boga - przekonuje Kazimierz Speczyk.

Trwa drugi finałowy etap plebiscytu „Dziennika Zachodniego” Człowiek Roku 2016. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 17 lutego, i potrwa do 17 marca. Serdecznie zapraszamy do głosowania. Doceńmy tych, którzy na co dzień robią więcej niż wynika to z ich codziennych obowiązków. Pokażmy im, że dobro, które dają nam w codziennych, często małych sprawach wraca. Niech Ci, którzy poświęcają swój prywatny czas innym, pomagają, ale też mają dobre pomysły, aby miejsce, w którym żyjemy było lepsze, zostaną docenieni. Niech ten tytuł zmobilizuje ich w dalszej pracy i pomoże osiągać nowe cele. Od kliku tygodni na czele naszego plebiscytu jest Witold Kreiser z Bytomia. Nauczyciel akademicki i przedmiotów zawodowych w bytomskiej szkole średniej - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Od wielu lat działa na terenie Bytomia oraz województwa śląskiego. Wspólnie z uczniami realizują projekt DRUKOWANY ŚWIAT 3D - ucząc techniki projektowania i wykorzystania druku 3d. Wraz z swoimi uczniami zaprojektowali i wykonali własną drukarkę 3d. Na drugiej pozycji jest Łukasz Osmalak - pomysłodawca charytatywnej akcji „Biuro św. Mikołaja”, działającej od 15 lat w Mikołowie. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu do podopiecznych stowarzyszenia „Uśmiech” z Mikołowa w okresie świąt trafiają całe tony zabawek, ubrań, książek, artykułów spożywczych i słodyczy. W tym roku z biura św. Mikołaja wyjechało sześć samochodów combi, wypełnionych po brzegi darami przyniesionymi przez mieszkańców. Trzecie miejsce należy do Dawida Dąbrowskiego prawdopodobnie najmłodszego prezesa Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Od dwóch lat Szefuje ROD Jaśmin w Łagiewnikach. Dzięki jego działaniom, ROD mocno działa, rozwija się i integruje. Pan Dawid jest także wiceprezesem stowarzyszenia Aktywne Łagiewniki działającego na rzecz mieszkańców dzielnicy, organizującego wakacje i ferie dla dzieci oraz festyny. Bierze też udział w innych akcjach społecznych na terenie swojego miasta. Głosowanie za pomocą klików i Facebooka potrwa jeszcze do 10 marca 2017 r. do godz. 11.59. Później przez tydzień będzie można oddawać głosy za pośrednictwem SMS-ów. O zwycięstwie w plebiscycie decyduje największa suma liczby głosów, zliczona na podstawie głosów oddanych za pośrednictwem SMS Premium, Facebooka oraz klików. Posiedzenie kapituły plebiscytu odbędzie się 21 marca 2017 r., a dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Wtedy też poznamy Człowieka Roku 2016.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bernadeta Szolc robi wiele dla mieszkańców os. Kotarbińskiego - Zabrze Nasze Miasto

Wróć na zabrze.naszemiasto.pl Nasze Miasto