23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Zabrzu

Artykuł sponsorowany

Już po raz kolejny w Zabrzu odbędzie się koncert w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Tym razem wystąpią Ningbo Symphony Orchestra pod batutą Hao Chenga oraz pianista Krzysztof Książek.

W programie zabrzańskiego koncertu usłyszymy następujące utwory: Stefan Kisielewski – Mała uwertura, Ludwig van Beethoven – VII Symfonia, Y. Chengzong, C. Wanghua, S. Lihong, L. Zhuang – Koncert fortepianowy „Yellow River” (na podstawie kantaty Yellow River X. Xinghaia).

Warto wiedzieć, że Ningbo Symphony Orchestra powstała w 2015 roku, jej głównym dyrygentem i dyrektorem artystycznym jest profesor Feng Yu. Ze względu na wyjątkową lokalizację, w międzynarodowym mieście portowym Ningbo, Ningbo Symphony Orchestra od lat przyciąga rzesze odwiedzających. Zespół jest coraz bardziej znany i rozpoznawalny na świecie.

Z kolei Krzysztof Książek to jeden z najciekawszych pianistów swojego pokolenia, półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). To także triumfator i medalista najwyższych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie, w ramach studiów podyplomowych w klasie prof. Arie Vardiego, studiuje w Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Zabrzu to wynik starań prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik i przychylności Elżbiety Pendereckiej, dyrektor festiwalu. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Liu Guangyuan’a, ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej.

Koncert zaplanowano na 5 kwietnia o godz. 19 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Dodaj ogłoszenie