Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

10 wirtualnych tablic do współpracy online. Są niezastąpione podczas pracy zdalnej i nauki

AB
Wirtualne tablice są idealne do nauki online i pracy zespołowej. Pozwalają zobrazować proces myślowy, sprawdzają się podczas burz mózgów, a także ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji. 

 Poznaj najbardziej popularne tablice online.
Wirtualne tablice są idealne do nauki online i pracy zespołowej. Pozwalają zobrazować proces myślowy, sprawdzają się podczas burz mózgów, a także ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji. Poznaj najbardziej popularne tablice online. Geralt/ Pixabay.com
Wirtualne tablice są wykorzystywane do pracy w grupach przez pracodawców, nauczycieli i trenerów. Wyjaśniamy, dlaczego warto je stosować w pracy, szkole i na studiach.

Zarządzanie pracą zespołu online stanowi nie lada wyzwanie. Trudniej jest utrzymać uwagę grupy, inny charakter ma również interakcja między współpracownikami. W biurze, szkole czy na studiach, niezastąpione są wirtualne tablice. Można je wykorzystać do burzy mózgów, pracy projektowej oraz w wielu innych sytuacjach. Przedstawiamy przegląd płatnych i bezpłatnych wirtualnych tablic.

Dzięki wirtualnym tablicom można wzbogacić zajęcia szkolne, spotkanie zespołu, warsztaty czy pracę w grupie. Pomagają one zmotywować ludzi do działania, pobudzają kreatywność i są przydatne w porządkowaniu informacji.

Warto z nich korzystać, jeżeli pracujemy zdalnie. Dzięki nim można:

  • pracować zespołowo
  • organizować pracę zespołu
  • planować działania
  • projektować nowe produkty i usługi
  • zwiększyć zaangażowanie zespołu
  • podejmować decyzje
  • generować pomysły
  • wypracować nowe rozwiązania
  • osiągnąć lepsze rezultaty pracy
  • prowadzić warsztaty rozwijające zespół

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na myślenie wizualne, które zakłada posługiwanie się narzędziami i metodami umożliwiającymi lepsze zrozumienie i działanie. Badacze wskazują, że myślenie wizualne charakteryzuje co najmniej 65% populacji. Aby zachęcić takie osoby do aktywnego działania i włączenia się do pracy zespołowej, wykorzystuje się często flipcharty czy stkicky notes (karteczki).

Te same narzędzia można znaleźć w świecie wirtualnym. Wirtualne tablice, podobnie jak klasyczne flipcharty, umożliwiają przyklejanie kolorowych karteczek z notatkami (post-ity), pisanie, tworzenie kształtów, tabelek, diagramów i wykresów. Osoby mające dostęp do wirtaulnej tablicy mogą pracować na niej synchronicznie lub asynchronicznie. Mają możliwość wklejania obrazków, plików wideo, linków i komentarzy. Mogą także wydzielić w ramach jednej tablicy własne ramki do pracy (wireframes). Dzięki wirtualnej tablicy jesteśmy w stanie lepiej zilustrować swoją koncepcję i wyjaśnić ją innym członkom zespołu.

Najpopularniejszymi na rynku wirtualnymi tablicami są: Miro i Mural, które można zsynchronizować z aplikacjami do zarządzania pracą zespołową (np. Asana, Trello). Oba narzędzia na przestrzeni lat zostały bardzo rozbudowane, dzięki czemu nadają się do działań biznesowych. Warto także zainteresować się innymi narzędziami, takimi jak Jamboard, Whimsical czy InVision Freehand.

Tego typu narzędzia znajdują szerokie zastosowanie podczas warsztatów online, ponieważ umożliwiają pracę w grupach, kontrolowanie czasu przeznaczonego na poszczególne zadania (dzięki stoperowi), przeprowadzenie głosowania, wyświetlenie klepsydry, a nawet - rozmowy na czacie i wykonywanie połączeń wideo. Można je wykorzystać podczas onboardingu pracownika, szkoleń i nauki.

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 10 wirtualnych tablic do współpracy online. Są niezastąpione podczas pracy zdalnej i nauki - Strefa Biznesu

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto