Narybek w ringu

(wag)
Nastoletni pięściarze Walki Makoszowy udanie startowali w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim "nadziei olimpijskich", który odbył się w Usti nad Łabą w Czechach.

Do zawodów, oprócz gospodarzy, swoich bokserów wystawiły ekipy Słowacji, Niemiec, Litwy, Węgier, Włoch, Rumunii.
Uczestniczyła też reprezentacja Polski, w której znalazło się trzech młodych mistrzów pięści z Zabrza: w kategorii 48 kilogramów - Patryk Konieczny, w wadze 54 kg - Łukasz Wasilewski, a w wadze 57 kg - Dawid Szynkiewicz. Najlepiej w tym gronie wypadł ten ostatni, który na czeskim ringu walczył, jak stary wyga i zdobył pierwsze miejsce. W ćwierćfinale Szynkiewicz pokonał na punkty 14:3 Słowaka Cabkera, w walce o finał 17:1 Zvellica (także reprezentant Słowacji), a w finale już w mniejszym rozmiarze, ale wyraźnie - 9:5 uporał się z Niemcem Gonchorkiem.

Pozostali zawodnicy Walki Makoszowy również mogą zaliczyć start na czeskim ringu do udanych. Łukasz Wasilewski zajął trzecie miejsce po porażce w półfinale 0:5 z Czechem Dunkiem. Z kolei Konieczny w tej samej fazie rozgrywek uległ innemu zawodnikowi gospodarzy - Kevkowi 14:9.

Wymienieni bokserzy równie dobrze wypadli w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Juniorów "O góralską ciupagę" rozegranym w Żywcu. Uczestniczyło w nich 98 pięściarzy z 21 klubów sportowych. Walka Makoszowy zgłosiła czterech zawodników i wszyscy oni wygrali swoje kategorie. Do wcześniejszej trójki udanym startem dołączył jeszcze Daniel Szynkiewicz w wadze 45 kg.