Ligowy poziom amatorów

(aa)
Sporym powodzeniem cieszył się otwarty turniej siatkówki, jaki rozegrano w Makoszowach. W meczu o trzecie miejsce SAPS Gliwice przegrał z TSK Szombierki 0: 2 (23: 25, 17: 25).

Sporym powodzeniem cieszył się otwarty turniej siatkówki, jaki rozegrano w Makoszowach. W meczu o trzecie miejsce SAPS Gliwice przegrał z TSK Szombierki 0: 2 (23: 25, 17: 25). Finał był wewnętrzną stroną zespołów zabrzańskich. Siatkarze Ogniska Pracy Pozaszkolnej I wygrali z drużyną Szkolnego Klubu Siatkarskiego 2: 0 (26: 24, 25: 21). Jak widać szczególnie pierwszy set był bardzo zacięty, choć w drugim też nie brakowało emocji. Zespół OPP I wystąpił w następujcącym składzie: Rafał Brzeziński (kapitan), Roman Snopek, Łukasz Bizut, Tomasz Butyński, Marek Galwas, Arkadiusz Jarosz, Radosław Narożnowski, Grzegorz Dziób.

- Poziom turnieju, jak na fakt, że występowały w nim drużyny amatorskie, był bardzo wysoki. Wystarczy wspomnieć, że drużyna SAPS występująca w czwartej lidze seniorów, gdzie grają zespoły wyczynowe uprawiające siatkówkę, zajęła dopiero czwarte miejsce. Świadczy to o tym, że zwycięzcy naszej imprezy, a także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wiele potrafią - mówi Jan Michalczyk, instruktor prowadzący zespół OOP I, a także jeden ze współorganizatorów zawodów.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Były nimi koszulki znanych firm produkujących sprzęt sportowy. Końcowa kolejność turnieju była następująca: 1. OPP I Zabrze, 2. SKS Zabrze, 3. TSK Szombierki, 4. SAPS Gliwice.