MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czwartek Lubuski z Haliną Grochowską, laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018

Redakcja
Ze zbiorów WiMBP
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 16 maja (czwartek), godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na spotkanie autorskie z Haliną Grochowską, laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018 w kategorii Proza. Podczas Czwartku Lubuskiego promować będziemy najnowszą książkę autorki "Poprawiny". Moderator spotkania: dr Mirosława Szott.

Halina Grochowska – urodziła się w 1952 roku. Wychowana w Zielonej Górze. Absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat specjalista w kombinacie metalurgicznym i nauczycielka przedmiotów zawodowych. Autorka powieści Pokłon (2013), poświęconej powojennemu pokoleniu repatriantów w Zielonej Górze oraz książki Poklask (2015), oddającej rzeczywistość PRL-u lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Nagrodzone Wawrzynem Lubuskim Poprawiny są dopełnieniem trylogii.

Autorka o sobie:
Jestem szczęśliwą babcią , mamą i żoną. Moje rodzinne miasto to Zielona Góra, ale wiele lat spędziłam w Gliwicach, Sosnowcu i w Jaśle. Emeryturę wypracowałam w zawodzie inżyniera elektryka – absolwenta Politechniki Śląskiej.
Obecnie, od kilku lat mieszkam w małej podlaskiej wiosce pod Siedlcami. Właśnie tutaj znalazłam odpowiednie warunki do pisania (…).

"Poprawiny" - miłość w czasach PRL-u.
W ponurych i siermiężnych czasach, gdy szczytem marzeń był Fiat Mirafiori, telewizor i para prawdziwych dżinsów, a zdobycie kilku rolek papieru toaletowego stawało się nie lada wyczynem, romantyczne porywy serca były co najmniej nie na miejscu. Tym bardziej, jeśli rzecz dotyczyła niepokornej, temperamentnej dziewczyny z miasta i wiejskiego chłopaka z PGR-u...

Ta mocno zakorzeniona w realiach Polski Ludowej opowieść o skomplikowanych relacjach rodziców i dzieci, partii i społeczeństwa, robotników i chłopów przenosi czytelnika do świata, który przeminął, a jednak wciąż pozostaje żywy w pamięci kilku pokoleń Polaków. Świata, w którym – mimo sztywno wytyczonych celów, norm i standardów ustroju socjalistycznego – nic nie było tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto