Zorza Wodzisław Śl. gospodarzem turnieju Mistrzostw Polski

AREK
Zorza Wodzisław Śl. walczy o półfinał Mistrzostw Polski
Zorza Wodzisław Śl. walczy o półfinał Mistrzostw Polski Zorza Wodzisław Śl.
Zorza Wodzisław Śl. gospodarzem turnieju Mistrzostw Polski. Do niedzieli nasze zespół podejmować będzie ćwierćfinalistów Mistrzostw Polski. Przyjdź dopingować nasze dziewczyny.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski kadetek rozgrywany jest od czwartku (17 marca). Zawody potrwają do niedzieli w hali SP nr 8 (ZSP 2) przy ulicy Jastrzębskiej 136. Do półfinałów Mistrzostw Polski awansują tylko dwa najlepsze zespoły wodzisławskich rozgrywek. Poniżej program zawodów do niedzieli i relacja z pierwszego dnia turnieju.

Tak minął pierwszy dzień turnieju...

Pierwszy dzień turnieju 1/4 Mistrzostw Polski w Wodzisławiu nie był specjalnie szczęśliwy dla wodzisławskich kadetek. Świeżo wykreowane Mistrzynie Śląska zagrały niezwykle wyrównane spotkanie z wicemistrzem województwa łódzkiego - Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.

W pierwszym secie walka punkt za punkt doprowadziła do emocjonującej końcówki, w której pomimo dwóch piłek setowych dla ZORZY, to przyjezdne tryumfowały 27:25. W drugiej odsłonie wodzisławianki wzięły się ostro do pracy i zapisały to starcie na swoim koncie, wygrywając 25:23. Set trzeci był niemalże kopią seta pierwszego - ponownie dwie piłki setowe dla ZORZY i ponownie przegrana 25:27. Set czwarty od początku układał się po myśli zespołu gości - zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, która w kulminacyjnym momencie wynosiła 10 punktów (17:7).

Od tego momentu w wodzisławski zespół wstąpił jednak nowy duch i przy ogromnym dopingu publiczności, ZORZA przycisnęła mocno zagrywką, pozwalając rywalkom na zdobycie już tylko czterech punktów. Odrobione ogromne straty i wygrana w secie 25:21 pozwalała z optymizmem czekać na tie-breaka. W rozstrzygającym secie do stanu 7:7 oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt, lecz później trzy punkty z rzędu zdobyły siatkarki Dargfilu i prowadziły 10:7. Jednakże ten set, jak i pozostałe, obfitował w niesamowite zwroty akcji. Wodzisławianki szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 14:12.

Do zwycięstwa brakowało już tylko jednego punktu... I tego punktu zawodniczki ZORZY już nie zdobyły. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego ponownie wykazał się większą wytrzymałością psychiczną, obronił dwie piłki meczowe i po asie serwisowym wygrał seta 16:14, a całe spotkanie 3:2.

Niesamowity mecz, niesamowite emocje, szalejąca publika i tylko ładnej siatkówki trochę zabrakło. Miejmy nadzieję, że jutro wodzisławianki zagrają zdecydowanie lepiej i zdołają się zakwalifikować do najlepszej czwórki turnieju, spośród której wyłonione zostaną dwie drużyny, które awansują do półfinału Mistrzostw Polski.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:3 (25:27, 25:20, 25:27, 25:21, 14:16)

W drugim dzisiejszym meczu poległ kolejny mistrz województwa - złote medalistki Małopolski przegrały wyraźnie z wicemistrzyniami województwa podkarpackiego. Poprad Stary Sącz walczył dzielnie, lecz musiał uznać wyższość lepszych dzisiaj siatkarek ze Stalowej Woli.

MUKS Poprad Stary Sącz - Vega MOSiR Stalowa Wola 0:3 (22:25, 18:25, 21:25)