Zgodnie z obietnicą mamy dla Was drugą porcję zdjęć z cyklu "Zabrze dawniej i dziś". Tym razem przygotowaliśmy dla Was solidną porcję zdjęć ulic Wolności (fragment od skrzyżowania z Miarki do skrzyżowania z Powstańców Śląskich), Miarki i Barbary oraz pl. Wolności. Fotografie pochodzą z archiwum "Dziennika Zachodniego". Zostały wykonane w latach 70., 80. i 90. Zabrze dawniej i dziś - co się zmieniło? Spróbujmy odnaleźć róźnice wspólnie!

Komentarze (40)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mama (gość)

dot. zdjęcia nr 1
w końcu lat 70-tych potknęłam się i zjeżdżałam po kilku z nich głową w dół - efektem tego były zdarte kolana i dziury w rajstopach.
Przechodząc tamtędy zawsze mi się to przypomina, ale na wesoło.

Mirek_BG (gość)

Widoczny z prawej strony sklep Artykuły Przemysłowe (zdj nr 13), to nic innego jak sklep metalowy , którego wcześniej właścicielem był Pan Mozil, ojciec Czesława Mozila !!! Tak, tak, tego właśnie, którego muzyki tak chętnie słuchamy. Wiem to, bo Pani Mozil uczyła mnie w Technikum Mechanicznym języka polskiego.

Bocian (gość)

Tam gdzie stoją to był sklep i biuro.A stoją wszyscy którzy zbankrutowali na hodowli drożdżaków na kosmetyki. To było pierwsze oficjalne bankructwo w Zabrzu