Zabrzańska Masa Krytyczna ma już 3 lata. Pasjonaci dwóch kółek cyklicznie organizują przejazdy ulicami miasta, które mają uświadomić kierowców, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Z okazji urodzin Masa Krytyczna zakończyła się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym.

"My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" - pod takim szyldem od 3 lat jeździ naszymi ulicami Zabrzańska Masa Krytyczna. W tym czasie pasjonaci zorganizowali już 37 przejazdów, które mają uświadamiać i przyzwyczajać kierowców do obecności rowerów na drodze.

Urodzinowa Masa wystartowała tradycyjnie z pl. Wolności w piątek o godz. 18. Trasa znów powiodła ulicami Zabrza, jednak metą był Miejski Ogród Botaniczny, gdzie ZMK świętowała trzecie urodziny.

Jeśli macie ochotę wziąć udział w kolejnych przejazdach ZMK, to bądźcie z działającym sprzętem na pl. Wolności w każdy drugi piątek miesiąca. Szczegóły na stronie:

Zabrzańska Masa Krytyczna

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Janek (gość)

Trzy lata i żadnej opuszczonej masy :) Mam nadzieje że uda mi się trzymać taką passę przez następne lata :)