XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej w Zabrzu już za nami [WIDEO]

Nikt nie zaprzeczy, że gros największych przebojów muzyki rozrywkowej został napisany w języku angielskim. Stoi za tym jego ogromna popularność w świecie czy też może wyjątkowa melodyjność mowy Shakespeare’a? Ilu ludzi tyle opinii. Faktem pozostaje jednak, że młodzież wciąż garnie się do wykonywania muzyki w tym właśnie języku. Wynikiem tego był XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Gimnazjum nr 12 w Zabrzu.

27 finalistów, solistów i zespołów, wyłoniono spośród ponad setki zgłoszeń podczas trzydniowych przesłuchań. Wybrani zaprezentowali się na wieńczącym festiwal koncercie 13 maja w Miejskim Ośrodku Kultury Guido. Oceniało ich jury, które nacisk kładło zarówno na sferę wokalną jak i językową. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe, kursy angielskiego oraz darmowe zajęcia w szkole muzycznej.

Uczestnicy to uczniowie ostatnich klas podstawówki oraz gimnazjów. Reprezentowali szkoły z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Ruda Śląskiej, Knurowa, Rybnika, Skrzyszowa i Rudzińca. I to jak reprezentowali! Wysoki i wyrównany poziom zaskoczył nawet jurorów, którzy podczas godzinnych obrad mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Młodzi muzycy z powodzeniem mogliby zawstydzić niejednego uczestnika tak popularnych ostatnio „talent–show”!

– Jesteśmy zadowoleni ze swojego występu, ale poziom był tak wysoki, że każde wyróżnienie będzie dla nas sukcesem – mówili jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu Kamil Kaliński i Szymon Boduch z zespołu „c.d.n.” z knurowskiego Gimnazjum nr 2.

Wtóruje im nagrodzona Grand Prix festiwalu gliwiczanka Justyna Kwaśniok: – Było tylu świetnych wokalistów, że ten wynik jest dla mnie kompletnym zaskoczeniem – mówi. Dla reszty już nie tak wielkim – jej wykonanie „I Love Rock ‘n’ Roll” powaliło widzów na kolana.

Festiwal od 16 lat na stałe gości w kulturalnym kalendarzu Zabrza promując zarówno język angielski jak i młodych, uzdolnionych wykonawców.
∨ Czytaj dalejKomentarze (2)

avatar
avatar
eksterminacja (gość)

bo nauczyciel Centrum Edukacji, który wywiózł ją w listopadzie 2001 bez podstawy prawnej na zagładę do domu bandyty we Włodawie, nie poinformował Dyrekcji ZSZ nr 1 we Włodawie, że Ilona Kazimieruk uczyłą się w CE języka francuskiego

Wybierz kategorię