Te nowotwory zabijają nas najczęściej! Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że zachorowania na nowotwory w Polsce rosną w zastraszającym tempie. Odsetek zapadalności na te groźne choroby wzrósł aż o 45 procent. Nowotwory zbierają więc w Polsce potężne żniwo. Które największe? Kliknij w galerię i przeczytaj.

Te nowotwory zabijają nas najczęściej. Zobacz, który rak zbiera największe żniwo!

Niestety - skuteczność leczenia onkologicznego w Polsce jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej i rokrocznie na nowotwory złośliwe umiera prawie 100 tysięcy osób w Polsce.

Jak podkreślają inspektorzy NIK, jedną z głównych przyczyn tej dramatycznej sytuacji jest bardzo słaba profilaktyka. Badań, które mogłyby wykryć raka we wczesnym stadium, robi się u nas w kraju zbyt mało. Kolejne problemy to długi czas trwania diagnostykI oraz długi okres oczekiwania na badania oraz wizyty u specjalistów. Nowotwory zbierają więc w Polsce potężne żniwo. Które największe? Kliknij w galerię i przeczytaj.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Zdrowie

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jorg (gość)

Trzeba mieć jaja i umrzeć z honorem a nie faszerować się chemia a na końcu i tak się do piachu pójdzie.

anonim (gość)

A jeśli na najgorsze choroby są najprostsze lekarstwa ?, nikt w to nie wierzy !
A prawda jest zgoła inna.