Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarnogórskie Wodociągi: Zadowolić klienta

ic
Kontakt z Biurem Obsługi Klienta przez pocztę elektroniczną, alarmowy numer 994 na wypadek awarii i nowy system odczytu liczników. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach robi wszystko, by ...

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta przez pocztę elektroniczną, alarmowy numer 994 na wypadek awarii i nowy system odczytu liczników. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach robi wszystko, by zadowolić swoich klientów.

Nowoczesne Biuro Obsługi Klienta działa w tarnogórskich wodociągach od kilku miesięcy. Tu można zawrzeć umowę, uregulować należności, sprawdzić bieżący stan konta, czy załatwić formalności związane z projektami nowych podłączeń. Od kilku miesięcy trwa procedura wprowadzania certyfikacji ISO. W br. zostanie wprowadzony w przedsiębiorstwie system ISO 9001. W BOK-u przyjmowane są odczyty wodomierzy oraz zlecenia na usługi specjalistyczne.

Odczyt przez Internet

- Dla ułatwienia kontaktu udostępniliśmy naszym odbiorcom adres mailowy [email protected]. W ten sposób, nie wychodząc z domu, można podać odczyt licznika czy wyjaśnić wątpliwości. Na stronie intermetowej www.pwik-tg.pl zainteresowani mogą pobrać druki i formularze oraz uzyskać informacje dotyczące na przykład jakości wody - tłumaczy Marta Bis, Prezes zarządu PWiK w Tarnowskich Górach.

Nowe umowy

W lipcu 2003 r. przedsiębiorstwo przystąpiło do wymiany umów na dostawę wody i odbiór ścieków ze swoimi klientami w Tarnowskich Górach i Miasteczku Śląskim. - Nowe umowy nie wiążą się ze zmianą cen - podkreśla Prezes Marta Bis. - Nowe umowy dostarczane są przez naszych inkasentów, posiadających odpowiednie upoważnienia, choć z reguły pracownicy ci są znani klientom od lat. Łącznie z umową każdy odbiorca otrzyma aktualny regulamin świadczenia usług PWiK - dodaje Pani Prezes.
Nową umowę można podpisać od razu, bądź, po zapoznaniu się z jej treścią, dostarczyć osobiście do przedsiębiorstwa lub odesłać pocztą.

Więcej czasu na zapłatę

W firmie zreorganizowany został system odczytów. Raz na pół roku inkasent wykonuje kontrolny odczyt liczników. Rachunki za wodę i ścieki, uśrednione według dotychczasowego zużycia, aby uniknąć kumulowania należności, wystawiane są miesięcznie. Ponadto wydłużony został termin płatności z dotychczasowych 7 dni na 14. - Opłat dokonać można bezpośrednio w nowoczesnej kasie PWiK, bezprowizyjnie w placówkach ING Banku Śląskiego. W urzędach pocztowych opłata wynosi 1,50 zł. Coraz większą popularnością wśród naszych odbiorców cieszy się stałe polecenie zapłaty, czyli regulowanie należności bezpośrednio z konta osobistego - podsumowuje Prezes Marta Bis.


Francuska pomoc
W marcu 2002 r. udziałowcem spółki stała się francuska firma Compagnie Generale des Eaux z grupy VEOLIA Environnement. Gminy Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie zdecydowały się na dopuszczenie zagranicznego inwestora strategicznego do eksploatacji sieci i urządzeń wodno-kanalizacyjnych ze względu na duże potrzeby w zakresie ich modernizacji i remontów. W czerwcu 2002 r. Francuzi zwiększyli swoje udziały do 53,5 procent, a rok później do 63,5 procent.
Dzięki wsparciu francuskiego inwestora można było przystąpić do modernizacji sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W minionym roku wymieniono ponad 10 km wodociągów, z czego 20 procent w systemie bezwykopowym. Plan inwestycji objął również diagnozowanie sieci za pomocą kamer, co pozwala na wytypowanie odcinków do wymiany w pierwszej kolejności. - Gmina Tarnowskie Góry stara się obecnie o dofinansowanie w unijnym Funduszu Spójności, poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na rzecz kontynuacji projektu budowy oczyszczalni ścieków w Tarnowskich Górach. Zakończenie budowy stanowiłoby rozwiązanie najważniejszego problemu gospodarki ściekowej w gminie - zaznacza Prezes Marta Bis.

Triasowa woda
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tarnowskich Górach dostarcza wodę mieszkańcom Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, części Bytomia, Radzionkowa, Świerklańca i Zbrosławic. Firma dysponuje podziemnymi ujęciami dobrej wody triasowej. 18 proc. sprzedawanej wody pochodzi z ujęć należących do przedsiębiorstwa przy ul. Opolskiej, w Opatowicach, Strzybnicy i Pniowcu. Pozostała część wody kupowana jest od innych przedsiębiorstw, głównie od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto