Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sukces bydgoszcznek w finale turnieju koszykarskiego

(gaz)
Poznaliśmy najlepszych, młodych koszykarzy w Polsce.Finał był zwieńczeniem wieloetapowych rozgrywek, które trwały cały rok. Wzięło w nich udział ok. 5800 szkół i ponad 75.000 dzieci.Reprezentantki województwa kujawsko-pomorskiego – dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy odniosły ogromny sukces zajmując drugie miejsce w Polsce.

Finał krajowy turnieju odbywał się w Elblągu w dniach 16 – 19 czerwca.

W zawodach zmierzyli się ze sobą zwycięzcy rozgrywek w poszczególnych województwach.

Łącznie prawie 400 zawodników i zawodniczek reprezentujących 32 zespoły – 16 w kategorii chłopców i tyle samo w kategorii dziewcząt.

Finał Dziewcząt

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy w meczu o mistrzostwo przegrała jednym punktem z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie (35 : 36).
Podczas meczy finałowych szliśmy jak burza wygrywając kolejne spotkania. Trafił się nam jeden słabszy mecz – mecz o pierwsze miejsce. Przegraliśmy z Żyrardowem. Mam jednak świadomość, że Mistrzostwo było w naszym zasięgu. W ostatnich 20 sekundach meczu finałowego mieliśmy cztery rzuty osobiste, które dałyby nam zwycięstwo. Niestety żaden nie był trafiony – mówi Krzysztof Janik, trener drużyny z Bydgoszczy – Tak naprawdę o zajęciu drugiego miejsca przesądziła mała skuteczność rzutów. Chciałbym podziękować dziewczętom za zaangażowanie i wolę walki, także dziękuje rodzicom za wsparcie i wierne kibicowanie.
Młode koszykarki z Bydgoszczy weszły do finału krajowego jako mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego. Zostały wyłonione ze 130 szkół biorących udział w rozgrywkach dziewcząt w tym województwie. W województwie kujawsko-pomorskim we wszystkich etapach turnieju brało udział 2028 zawodniczek.
W finale krajowym brali udział także chłopcy – mistrzowie województwa. Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy zajęła 11 miejsce w finale krajowym. Zwyciężyli mistrzowie województwa dolnośląskiego – chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 67 we Wrocławiu, którzy w meczu finałowym pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu (65 : 30).

Podczas turnieju emocji nie brakowało. Wszystkie drużyny z wielkim zaangażowaniem walczyły o tytuł Mistrza Kraju i pokazały swoje umiejętności, pasję i wolę walki. Uczestnicy udowodnili, że Polska ma realne koszykarskie zaplecze, które w przyszłości może skutkować sukcesami na światowych arenach.
"Głównym celem programu jest jednak zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz wychowanie w sportowym duchu ‚Fair Play‘. Korzyści wynikające z programu to przede wszystkim popularyzacja zdrowego trybu życia, propagowanie uczciwej, zdrowej i sportowej rywalizacji oraz systematycznej i wytrwałej pracy. Dzięki programowi dzieci mogą realizować swoje pasje, biorąc udział w profesjonalnie zorganizowanych rozgrywkach ogólnopolskich.” – powiedział Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA S.A. – mecenasa rozgrywek.
Drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce otrzymała nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego dla swojej szkoły oraz bilety na mecze Polskiej Ligi Koszykówki.
Zespół, który zajął drugie miejsce otrzymał nagrodę o wartości 7 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla swojej szkoły, a trzecie – 5 tysięcy złotych.
Zawodnicy trzech najlepszych drużyn oprócz trofeów sportowych otrzymali plecaki, a wszystkie dzieci biorące udział w rozgrywkach oraz opiekunowie drużyn otrzymali stroje sportowe, piłki do koszykówki, krokomierze i pamiątkowe dyplomy. Trenerzy dodatkowo otrzymali torby sportowe.