Ściana przybudówki kamienicy zawaliła się wczoraj przy ulicy Damrota. Było podejrzenie, że w opustoszałym budynku przebywają złomiarze. Zabrzańscy strażacy do pomocy wezwali swoich kolegów z jednostki w Jastrzębiu Zdroju, którzy mają psy przeszkolone w wyszukiwaniu ludzi wśród gruzów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na szczęście ich kilkugodzinna praca pozwoliła stwierdzić, że tym razem w budynku nikt nie przebywał. Tymczasem okoliczni mieszkańcy mówią, że opustoszała kamienica była często wybierana jako miejsce alkoholowych libacji. Szabrowano z niej także wszystko to, co nadawało się do spieniężenia.

- Zawalony mur stanowił ścianę pomieszczenia o wymiarach około 30 metrów kwadratowych. Zawalił się na skutek wieloletnich zaniedbań - mówi mł. brygadier Jerzy Nierobisz, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu.

Strażacy ustalili, kto jest właścicielem budynku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kontakt z nim jest o tyle utrudniony, że nie przebywa w miejscu zameldowania.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: