Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Rozgrywki szachowe w Lędzinach: Koniec sezonu

Bogusław Żogała
Rozgrywki szachowe w Lędzinach: Koniec sezon: 13 czerwca br. w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach zakończono rozgrywki Międzygminnej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w sezonie 2013/2014

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Imielina z sumą 63,5 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Lędzin z 50 pkt., przed Szkołą Podstawową nr 2 z Chełmu Śląskiego z 49,5 pkt. Kolejne miejsca zajęła Szkoła Podstawowa z Bojszów, Szkoła Podstawowa z Lędzin - Goławca i Szkoła Podstawowa nr 3 z Lędzin. Wśród szkół gimnazjalnych najlepszym w sezonie okazało się Gimnazjum w Imielinie z aż 60 pkt. Z 37 pkt. na drugiej pozycji znalazło się Gimnazjum nr 1 w Lędzinach a na trzeciej z 30 pkt. Gimnazjum nr 2 z Lędzin.Poza podium kolejne miejsca zajęło Gimnazjum z Lędzin -Goławca i Gimnazjum z Chełmu Śląskiego.

Po rozdaniu dyplomów i pucharów,burmistrzowie powitali przybyłych na turniej gości z Kóz.Na zorganizowany turniej indywidualny przyjechało siedemnastu uczniów z dwóch kózkich podstawówek wraz ze swoimi opiekunkami Anną Kózka -Filarska i Danuta Dziedzic.Dołączyli oni do zawodników z Powiatu Bieruńsko - Lędzińskiego, zwiększając liczbę startujących szachistów do 38.

Turniej rozegrano w siedmiu dziesięciominutowych rundach.Piątek 13,okazał się szczęśliwą datą dla zwycięzcy turnieju Alana Bogusz (6,5 pkt.) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach.Drugi był Szymon Ficek (5,5 pkt.) ze Szkoły Podstawowej w Imielinie a trzecia była Aleksandra Palka ze Szkoły Podstawowej w Chełmie Śląskim.Najlepszym lędzińskim zawodnikiem był Szymon Freitag na ósmej pozycji.

Aleksandra Palka okazała się najlepszą szachistką wśród dziewczyn obok Dominiki Góreckiej i Alicji Rodzyn z imielińskiej podstawówki. W kategorii gimnazjów spośród dwudziestu startujących zawodników wygrał Paweł Komandera przed Karoliną Klisz i Weroniką Komandera. Trójka zwycięzców to uczniowie Gimnazjum z Imielina,ale trzecie miejsce zdobył również Michał Szopa z Gimnazjum w Chełmie Śląskim.

Najlepszym lędzińskim zawodnikiem w tej kategorii była Magda Kuliczkowska na piątej pozycji.Całe zawody sędziował Józef Kaleta i były prezes śląskiego okręgu PZSz, Krystian Klimczok,który wraz z Januszem Gondzikiem dokonali ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom tego turnieju.Do pełnej obsady zawodów,zabrakło z zawodników z Bierunia.