Piłka nożna: Śląsk zdobył Bełchatów

AS, Mariusz Wiśniewski
W ostatnim meczu Kaźmierczak strzelił gola. Czy w Bełchatowie też mu się to uda? Fot. Tomasz Hołod
Piłkarze Śląska po dramatycznym spotkaniu pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 1:0. Jedynego gola zdobył w 50 min. Vuk Sotirović.

Później jeszcze Serb mógł podwyższyć prowadzenie Śląska, ale Budziłek nie dał się zaskoczyć.

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, ale fantastycznie w bramce Śląska spisywał się Marian Kelemen. Do przerwy wrocławianie oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę GKS-u.

Po zmianie stron oglądaliśmy już inny Śląsk. Wrocławianie zaczęli atakowac odważniej i szybko zdobyli gola, który okazał się trafieniem na wagę trzech punktów.

Warto zwrócić uwagę, że była to druga wygrana Śląska z rzędu i piąty mecz bez porażki.

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław (0:0)
Bramka: Sotirivić 50.

GKS: Budziłek - Popek, Lacić, Drzymont, Tanevski - Małkowski, Baran (79. Cetnarski), Gol, Wróbel (55. Nowak) - Da Silva - Żewłakow (62. Kuświk)

Śląsk: Kelemen - Wołczek, Celeban, Fojut, Socha - Mila, Sztylka, Kaźmierczak, Sobota (68. Madej) - Gikiewicz, Sotirović (85. Jezierski)

_____________________________________________________________________________
Nasza relacja na żywo:

Skład GKS-u Bełchatów:
Łukasz Budziłek, Zlatko Tanevski, Marcin Drzymont, Mate Lacić, Jacek Popek, Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran, Janusz Gol, Marcus da Silva, Maciej Małkowski, Marcin Żewłakow

Skład Śląska Wrocław:
Marian Kelemen, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Tadeusz Socha, Krzysztof Wołczek, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka, Łukasz Gikiewicz, Vuk Sotirović

Spotkanie się rozpoczęło.

4 min. - Przerwa w grze. Kibice użyli rac, przez co pod bramką Kelemena nic nie widać.

6 min. - Sędzia wznowił grę.

7 min. - Grzegorz Baran sfaulował Łukasza Budziłka

11 min. - Po nieudanej akcji Bełchatowian, Kelemen zaczął grę od własnej bramki.

13 min. - Gospodarze atakują, ale bramkarz Śląska dobrze interweniuje.

16 min. - Niecelny strzał Lacicia (wysoko nad bramką wrocławian). Gospodarze grają coraz lepiej i mają przewagę nad rywalami.

18 min - Gikiewicz faulowany przez da Silvę

19 min - Baran faulowany przez Sztylkę

20 min. - Wróbel po podaniu od Żewłakowa próbuje atakować bramkę rywali, ale zostaje zablokowany.

21 min. - Małkowski strzela z dystansu, ale piłka mija bramkę Śląska.

23. min - Rzut rożny dla gospodarzy nie przynosi im korzyści.

24 min. - GKS atakuje. Kaźmierczak wybija piłkę.

26 min. - Tanevski zgubił buta, przez co gra zostaje na moment wstrzymana.

29 min. - da Silva strzela w stronę bramki Śląska, ale piłka przelatuje daleko od słupka.

32 min. - Gospodarze wyprowadzają piłkę, ale Małkowski źle dośrodkowuje.

35 min. - Żewłakow faulowany przez Sochę.

36 min. - Sotirović dostaje żółtą kartkę za zbyt szybkie wyjście z muru, w czasie wykonywania rzutu wolnego przez przeciwników

39 min. - Niecelny strzał Tanevskiego.

40 min. - Wrocławianie przedostali się pod bramkę gospodarzy, ale nie oddali strzału.

42 min. - Popek oddaje bardzo mocny strzał, ale goście blokują uderzenie.

44 min. - Małkowski faulowany przez Kaźmierczaka.
Mila oddaje strzał z dystansu. Udało mu się wywalczyć rzut rożny.

45 min. - Sędzia dolicza 60 sekund gry.

Koniec pierwszej połowy.

****************************************************

Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

46 min. - Sobota faulowany przez Gola

48 min. - Rzut wolny dla gości, ale Kaźmierczak marnuje szansę na bramkę.

51 min. - Goool dla Śląska. Vuk Sotirović umieszcza piłkę w bramce gospodarzy. W akcji asystował mu Gikiewicz.

53 min. - Lacić faulowany przez Gikiewicza.

54 min. - Wrocławianie się rozkręcają, ale obrońcy z Bełchatowa blokują strzał Mili.

55 min. - Za Tomasza Wróbla wchodzi Dawid Nowak.

56 min. - Gol atakuje bramkę gości. Będzie rzut rożny dla GKS-u.

57 min. - Wrocławianie wybijają piłkę ze swojego pola karnego.

58 min. - Małkowski na spalonym.

60 min. - Niecelny strzał da Silvy.

62 min. - Celeban faulowany przez Gola. Za Marcina Żewłakowa wchodzi Grzegorz Kuświk

68 min. - Z boiska schodzi Waldemar Sobota. Zastępuje go Łukasz Madej.

69 min. - Sotirović na spalonym

70 min. - Małkowski miał świetną okazję do zdobycia gola, ale w bramce wrocławian bardzo dobrze spisał się Kelemen.

72 min. - Da Silva dośrodkowuje, ale w obronie dobrze spisuje się Socha.

74 min. - Gol faulowany przez Sotirovicia. Gospodarze naciskają na rywali i ponownie atakują ich bramkę. Piłka trafia jednak prosto w ręce Kelemena.

75 min. - Nowak faulowany przez Kaźmierczaka.

76 min. - Sotirović faulowany przez Drzymonta. Groźna akcja pod bramką Bełchatowian, którzy zostawili niekrytych dwóch zawodników Śląska - Sotirovicia i Gikiewicza. Niestety wrocławianie nie powiększyli swojego bramkowego dorobku.

79 min. - Za Grzegorza Barana wchodzi Mateusz Cetnarski.

81 min. - Dobra interwencja Kelemena.

82 min. - Fojut faulowany przez Nowaka.

83 min. - Nowak próbuje zdobyć bramkę głową, ale piłka przelatuje dwa metry od słupka.

85 min. - Ładna akcja Sotirovicia. Tym razem bramkarz gospodarzy dobrze interweniuje.

86 min. - Małkowski wykonuje rzut rożny, ale obrońcy gości wybijają piłkę.
Sotirović opuszcza boisko. Jego miejsce zajmuje Remigiusz Jezierski.

90 min. - Krzysztof Wołczek ukarany żółtą kartką za faul na Cetnarskim. Sędzia dolicza trzy minuty gry.

92 min. - GKS próbuje doprowadzić do remisu, ale nie stwarza większego zagrożenia w polu karnym rywala. Fojut faulowany przez Cetnarskiego.

Koniec meczu!!! Śląsk zalicza kolejne zwycięstwo!