Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę 2019. Race przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki ZDJĘCIA

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę 2019. Na koniec jedenastej pielgrzymki kibiców na Jasną Górę, kibice przeszli z sanktuarium jasnogórskiego przed pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w Al. Sienkiewicza.

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę 2019. Race przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Szli skandując "Idą kibole", "Polska kibolska", "Chwała bohaterom".

Przed rozpoczęciem marszu miało nie być odpalania rac. Race miano odpalać dopiero na błoniach, przed murami klasztoru i przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. . Ale race odpalano wcześniej, co ks. Jarosław Wąsowicz, główny organizator i koordynator pielgrzymki uznał za prowokację. Były też wtedy odpalane fajerwerki.

Na błoniach kibice rozwinęli transparenty i zapalili race. Następnie przeszli przed pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona dzisiejszej pielgrzymki.
Następna, dwunasta pielgrzymka kibiców na Jasną Górę, odbędzie się 11 stycznia, w przyszłym roku.

js

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.01.2019, 10:36

W zasadzie Popiiełuszko pasuje do tych rac !

07.01.2019, 18:39

Co oni zrobili z Jasnej Góry ...

07.01.2019, 14:14

Nienawidzę PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI to wszystko to ich WINA i całej Zjednoczonej Prawicy. Niech tylko przyjdzie do mnie jakiś ksiądz z 500plusami WON. W kryminale miejsce dla takich ludzi i dla użytkownika

obserwator
05.01.2019, 17:59

również.

06.01.2019, 08:15

Zgadzam się jeżeli ustalone że nie odpalamy rac to nie odpalamy .Ale ktoś odpowiada z ich strony ,czyli bandyckiej .A tak na poważnie współczesny wzór Dziewczynki z zapałkami.

05.01.2019, 21:09

I to jest właśnie promocja stadionowego bandytyzmu...
Po co ten potencjalny kryminalista na zdjęciu głównym ma na swoim; domniemam łysym łbie kominiarkę? Chyba nie bylo -20°C żeby mu bylo aż tak zimno w ryj? Pseudofani skórokopów powinni się uczyć kibicowania od fanów siatkówki, tam jest kibicowanie z kulturą, na mecz można zabrać dzieci, bez obawy o ich zdrowie. Do tego kibice siatkówki nie niszczą otoczenia poprzez bazgranie sprayami po murach.
Dobrze opłacany sport, ale troszkę zeszmacony przez półgłówków w postaci panów w kominiarkach...

05.01.2019, 20:24

do obserwatora ,ty byłeś tyle tylko że w kiblu

05.01.2019, 20:23

ks. J. Popiełuszko się w grobie przewraca że taką dziką hołotę ma za patrona ,a jutro maczety , kije bejsbolowe w ruch

05.01.2019, 19:03

Kibolstwo nie wytrzymało, racowisko musiało być.
A policji znowu nie było?, czy była i nie widziała?

05.01.2019, 17:59

Właśnie wróciłam było super. Pierwszy raz byłam na pielgrzymce kibiców i...Wzruszyłam się.Fakt odpalali race,ale naprawdę było ok. Przeszli grzecznie spiewając i odpalając race.Oczywiście radna miasta ze swoją bandą latała jak to ona na każdej pielgrzymce. Szukała prowokacji jak zawsze.