(© arch. NM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

1 marca zmieniły się zasady udzielania podstawowej opieki medycznej w godzinach wieczornych lub w nocy oraz w dni ustawowo wolne od pracy.

Od 1 kwietnia 2011 przychodnia na Majnusza uruchomiła dodatkowy numer telefonu:
790 429 752
Teraz w nagłych przypadkach pomogą nam lekarze z Punktu Stacjonarnego w Przychodni „Zdrowie” przy ul. Majnusza 7 (tel. 32/271-70-31).

- Punkt przy ul. Majnusza 7 zastapi wszystkie inne dotychczasowe punkty i przyjmować będzie pacjentów z całego Zabrza - bez względu na przynależność do danej przychodni. Bez zmian pozostają zasady korzystania z pomocy ratownictwa medycznego - informuje biuro prasowe zabrzańskiego magistratu.

Istnieje również możliwość zamówienia wizyty domowej w godzinach wieczornych lub nocnych pod numerem 32/ 271-63-15 (FTS Eskulap). Interwencje nie mogą jednak dotyczyć bezpośredniego zagrożenia życia.

Dodajmy, że zmiana wynika z zarządzenia śląskiego oddziału NFZ.

W nagłych przypadkach, potrzebna jest pomoc pogotowia, należy dzwonić pod jeden z numerów alarmowych:

999 lub 112
Całonocne dyżury prowadzą dwie apteki:

Apteka „Św. Anny”
ul. Sienkiewicza 26a
(32)-376-20-30

Apteka „Magiczna”
ul. Wolności 291
(32)-275-88-59

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zabol (gość)

NIE WIEM PO CO SA 3 NR. TEL. JAK NIE IDZIE SIĘ DODZWONIĆ.PRÓBOWAŁEM PÓŁ ROKU TEMU DODZWONIĆ SIĘ BO NIE WIEDZIAŁEM CZY MAM TAM JECHAĆ . ZWIJAŁEM SIĘ Z BÓLU (NERKI).GDY PRZYJECHAŁEM TO PIER.... PIELĘGNIARKI KAWKĘ PIŁY I PLOTKOWAŁY.A JAK POWIEDZIAŁEM O TEL. TO POPRAWIŁY SŁUCHAWKĘ I JUŻ BYŁO OK.
I DZISIAJ JEST TO SAMO OD PÓŁ GODZINY DZWONIE I NIC !!! JA BYM IM Z PENSJI POTRĄCIŁ ... A ONE TYLKO PŁACZĄ O PODWYŻKI !!! POLSKA SŁUŻBA ZDROWIA !!!

ciocianikolki (gość)

wszystko poniżej to prawda! w dodatku dzisiaj pseudo pani doktor zdiagnozowala u naszej 3 tygodniowej dziewczynki padaczke!!!! a po konsultacji z wspaniała specjalistką panią profesor ze szpitala na 3 maja okazało się ze to tylko kolka!!!! kto tym lekarzom dał dyplom!!! totalny brak profesjonalizmu nie wspomne juz o braku podejścia do młodych rodziców!

intrnauta (gość)

czy ktoś w końcu kiedyś pomyśli a potem podejmie decyzje.niech tam sama Pani Prezydent idzie w nocy na Majnusza do poradni a nie jeździ autem wiecznie i wszędzie....Idiotyzm totany w takim miejscu Poradnie Całodobowa zrobić.pierwsze to mocno się uderzyć w głowę....trzeba....

Smerfetka (gość)

Była całodobowa przychodnia przy ul. Wolności w budynku Spółdzielni Postęp ( filia tej przychodni) w samym centrum miasta z dobrym dojazdem i dojściem, a teraz jest na zadupiu bez możliwości dojazdu środkami komunikacji miejskiej , niebezpiecznego dla osób idących pieszo, jak również bez możliwości parkowania samochodów (parking dla dwóch samochodów). Nie ma tam też wyznaczonego miejsca do parkowania samochodów z osobami niepełnosprawnymi.Co na to Urząd Miasta Zabrze????????. Czy tym będzie się chwalił przy następnych wyborach. Kompletna kompromitacja, a ta osoba która tak uraczyła wszystkich chorych z Zabrza to się nie przyzna , bo najlepiej ogólnikowo skwitować , że to NFZ.

zabrzanka (gość)

To straszne miejsce, ta ulica Majnusza. Wieczorem ciemno, trzeba iść przez park, gdzie nie jest zbyt bezpiecznie, a nie wszyscy mają samochody. Dlaczego właśnie tam każą ludziom szukać pomocy w nocy? Jest tyle innych przychodni w centrum miasta. To podejrzana decyzja NFZ.

jorgus (gość)

Jak to jest, ze zgodnie z zarzadzeniem NFZ-u ma byc jedna przychodnia na 50 tys. mieszkanców. Czyżby Zabrze miało juz ponizej 50 tys mieszkańców?? Wątpie. A wiec coś tu nie gra.
Szkoda, ze dziennikarze DZ nie rozwiewają tych wątpliwości.