MOPR w Zabrzu. Nowy budynek oficjalnie oddany do użytku [ZDJĘCIA]

MOPR w Zabrzu w nowej siedzibie funkcjonuje już od 13 maja. W czwartek nowy budynek został jednak oficjalnie otwarty i oddany do użytku. Zobaczcie, jak się prezentuje.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie musiał opuścić dotychczasową siedzibę przy ul. Roosevelta ze względu na rozbudowę kampusu Politechniki Śląskiej. Na nową lokalizację wybrano budynek dawnej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 39 przy ul. 3-go Maja 16.

Obiekt został całkowicie wyremontowany w przeciągu roku (od maja 2012 roku do maja 2013). Za kwotę ok. 8 mln zł podjęła się tego firma Potoczak.

- Remont starych kamienic zawsze rodzi problemy. Dzięki dobrej współpracy z miastem obyło się jednak bez większych niespodzianek. Remont był całkowity i kompleksowy. Ze starego budynku pozostały właściwie jedynie ściany zewnętrzne - mówi Stanisław Potoczak, główny wykonawca inwestycji.

Poza wyremontowaniem dawnego budynku szkoły na jego tyłach postawiono nowe skrzydło i połączono je z resztą obiektu. Wybudowano również parking.

Nowy budynek MOPR-u w Zabrzu oficjalnie oddano do użytku w czwartek w obecności władz miasta, radnych oraz przedstawicieli zabrzańskich instytucji i organizacji pozarządowych.

Przeprowadzka czeka również Powiatowy Urząd Pracy. Powód jest ten sam. PUP przeniesie się do dawnego gmachu Muzeum Miejskiego na pl. Krakowskim. Wciąż będzie więc sąsiadował z MOPR-em.

Więcej na temat przeprowadzek dwóch zabrzańskich instytucji oraz remontów z nią związanych znajdziecie tutaj:

MOPR I URZĄD PRACY W ZABRZU ZMIENIĄ LOKALIZACJĘ. GDZIE SIĘ PRZENIOSĄ?
∨ Czytaj dalej

Komentarze (30)

avatar
avatar
gość (gość)

nie widzę żadnych młodych ludzi ino tych co w latach 70 i 80tych dobrali sie do stanowisk i do tej pory trzymają sie rękami i nogami ... przyszłość jest dla młodych.... większe możlowości

Wybierz kategorię