Masa Krytyczna Zabrze: miłośnicy dwóch kołek i propagatorzy współistnienia samochodów i jednośladów w mieście, czyli Zabrzańska Masa Krytyczna, świętowali 5 lat. W piątek odbył się jubileuszowy przejazd.

Grubo ponad setka rowerzystów w różnym wieku stawiła się w piątek na placu Wolności. Okazja była nie byle jaka. Zabrzańska Masa Krytyczna świętowała 5 lat istnienia.

Masa Krytyczna Zabrze świętowała 5 lat. Jubileuszowy przejazdZ tej okazji przejazd był nie tylko wyjątkowo liczny, ale również jego meta była inna niż zwykle. Rowerzyści pojechali do Sztolni Królowa Luiza, gdzie czekała na ich urodzinowa impreza.

Masy Krytyczne jeżdżą w większości dużych miast. Cykliczne przejazdy dużych peletonów mają na celu uświadomienie, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami dróg. Zabrzańska Masa Krytyczna startuje w każdy drugi piątek miesiąca z pl. Wolności.

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

a OC nie płacą więc nie tacy sami to kierowcy płacą w polsce 1/5 budżetu państwa (gość)

a OC nie płacą więc nie tacy sami to kierowcy płacą w polsce 1/5 budżetu państwa

teżkierowca (gość)

bardzo dziękujemy za piątkowe blokowanie dróg w takich upałach.
wdzięczni kierowcy.
p.s nie bardzo rozumiem tych cyrków z przejazdami i konwojem.
niby tacy sami użytkownicy jezdni jak inni, a jednak święte krowy...