Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka Jelenia Góra. Sukces drużyn z SP nr 11

Alina Gierak
Koszykówka Jelenia Góra. Finał województwa dolnośląskiego ENERGA Basket Cup - największego w Polsce koszykarskiego turnieju dla młodzieży, wygrała wśród dziewcząt reprezentacja SP nr 11 z Jeleniej Góry. Młodzi koszykarze z SP nr 11 zajęli drugie miejsce w turnieju. Brawo!

Koszykówka Jelenia Góra. ENERGA Basket Cup

Na  boisko wybiegło 8 najlepszych z blisko 230 reprezentacji szkół podstawowych biorących udział w rozgrywkach - 4 zespoły dziewcząt oraz 4 chłopców. Walczyły one o gwarantowane miejsce w finale ogólnopolskim turnieju ENERGA Basket Cup, który odbędzie się 8 czerwca br. w jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce – gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.
Z trybun zmagania najlepszych młodych koszykarzy z Dolnego Śląska obserwował ambasador ENERGA Basket Cup, legenda polskiej koszykówki - Adam Wójcik.

Koszykówka Jelenia Góra. Zwycięstwo SP nr 11

Wszystkie dziewczęce reprezentacje pokazały niesamowitą wolę walki do ostatniej sekundy meczu, czego przykładem może być pojedynek o trzecie miejsce, w którym zawodniczki ze SP 2 z Ziębic pokonała na dwie sekundy przed końcem gospodynie ze SP nr 78 z Wrocławia 24-22.\ Najlepsza jednak w tym roku okazała się reprezentacja SP nr 11 z Jeleniej Góry, która w ostatnim spotkaniu pokonała koszykarki ze SP nr 3 w Polkowicach.
Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze, pewnie sięgając po pierwsze miejsce, a najlepszą zawodniczką turnieju została ich reprezentantka - Julia Walczak.

Zdjęcia z turnieju obejrzysz TUTAJ

Zdobycie Mistrzostwa Dolnego Śląska to dla nas ukoronowanie trzech lat pracy. Dlatego też cieszymy się bardzo, że będziemy mogli pojechać na finał ogólnopolski i zagrać z najlepszymi reprezentacjami z całego kraju
powiedział Rafał Sroka, trener zwycięskiej drużyny dziewcząt ze SP nr 11 z Jeleniej Góry.

- Organizatorzy zadbali nie tylko o stronę sportową zawodów, ale także atrakcje dla wszystkich zawodników oraz kibiców. Dzięki temu jest to bardzo dobra promocja koszykówki, która z pewności przyciągnie na boisko kolejnych zawodników w przyszłym roku – dodaje Rafał Sroka.

Koszykówka Jelenia Góra. II miejsce koszykarzy SP nr 11
Jak co roku bardzo zacięta była rywalizacja wśród chłopców, którzy walczyli o przepustkę do wielkiego finału turnieju ENERGA Basket Cup. Wybrany MVP turnieju Aleksander Lentka poprowadził swoją ekipę do zwycięstwa i reprezentacja SP nr 67 z Wrocławia już po raz piąty z rzędu okazała się najlepszą drużyną na Dolnym Śląsku.b] Drugie miejsce wywalczyli koszykarze ze SP nr 11 z Jeleniej Góry, a trzecie chłopcy ze SP nr 4 ze Świdnicy.

Organizatorem turnieju ENERGA Basket Cup jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem programu Grupa ENERGA.