Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:1 [ZDJĘCIA]. Samobójcze gole Śląska

IVAN
Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław 3:1. Dwie bramki dla "Trójkolorowych" strzelili zawodnicy Śląska!

Choć Górnik zajmował przed tym meczem siódme miejsce w tabeli, a wrocławianie przyjechali jako wicelider, to strata gospodarzy wynosiła tylko cztery punkty. Zabrzanie jesienią "polegli" w stolicy Dolnego Śląska 0:4 i to na pewno pozostało w pamięci podopiecznych trenera Adama Nawałki.

Nawałka: Pokonaliśmy bardzo dobry zespół

Na trybunach zasiadło nieco mniej widzów niż podczas poprzednich spotkań, spora część ubrana na czarno na znak protestu przeciwko zamykaniu stadionów dla kibiców. Doping był na tyle szczątkowy, że było słychać odgłosy łuskania ziaren słonecznika na widowni.

Przed rozpoczęciem gry minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej żony patrona zabrzańskiego stadionu i piłkarza Górnika - Ernesta Pohla.

W pierwszej połowie groźniej atakowali i częściej strzelali goście, ale po 20 minutach przegrywali 0:2 po pechowych zagraniach własnych obrońców. Najpierw głową zaskoczył swojego bramkarza Tadeusz Socha, a potem po błędzie Mariana Kelemena Mariusz Pawelec próbował zatrzymać napastnika gospodarzy Daniela Sikorskiego i piłka wpadła do siatki.

Stadion Górnika Zabrze: Wplynęło 10 ofert

Zespół trenera Oresta Lenczyka nie załamał się, a nadzieję dał mu pięknym strzałem w "okienko" Słoweniec Rok Elsner.

Śląsk nie przegrał wcześniej dziewięciu wyjazdowych spotkań (odkąd szkoleniowcem został Orest Lenczyk) i po przerwie pokazał, że chce tę serię przedłużyć. A zabrzanie czyhali na skuteczną kontrę. Na brak zajęcia nie narzekali obaj bramkarze, choć więcej okazji do zmiany wyniku mieli gospodarze. Wykorzystali jedną - podanie Słowaka Roberta Jeża zamienił na gola Grzegorz Bonin.

Jak wyglądają maskotki śląskich klubów piłkarskich? [ZDJĘCIA]

Kibice Górnika zaczęli dopingować swoich piłkarzy, trener gości zrobił trzecią zmianę i wrocławianie ruszyli do przodu. Mogło to szybko dać efekt, bo uderzeniu ostatniego rezerwowego - Argentyńczyka Omara Diaza - piłka odbiła się od poprzeczki. Ekipa trenera Adama Nawałki utrzymała prowadzenie, a kibice skandowali: "chcemy pucharów".

Górnik Zabrze 3-1 Śląsk Wrocław
1:0 Tadeusz Socha 8-samobój
2:0 Mariusz Pawelec 20-samobój
2:1 Rok Elsner 39
3:1 Grzegorz Bonin 69

Górnik: Adam Stachowiak - Michael Bemben (90. Tomasz Zahorski), Adam Banaś, Adam Danch, Mariusz Magiera - Grzegorz Bonin (77. Mariusz Przybylski), Aleksander Kwiek (82. Gabriel Nowak), Adam Marciniak, Robert Jeż, . Michal Gasparik - Daniel Sikorski.

Śląsk: . Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec (72. Cristian Diaz), Amir Spahić (65. Waldemar Sobota) - Marek Gancarczyk, Rok Elsner, Antoni Łukasiewicz (26. Dariusz Sztylka), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong -Tomasz Szewczuk.

Żółte kartki: Danch, Nowak - Gancarczyk, Sztylka, Sobota.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów: 7218.