Revitamed Sp. z o.o. w ramach projektu Aktywny Senior prowadzi Dzienny Dom Opieki Medycznej w Zabrzu przy ul. Majnusza 4. Głównym celem działalności placówki jest poprawa jakości życia niesamodzielnych osób, poprzez ich powrót do sprawnego funkcjonowania oraz umożliwienie rodzinom prowadzenia aktywnego życia zawodowego.

Świadczenia udzielane w Dziennym Domu Opieki Medycznej Revitamed:
1.Zajęcia z terapeutą zajęciowym oraz psychologiem, zarówno indywidualne jak i grupowe oraz spotkania z rodziną osoby zależnej, polegające na edukacji dot. ćwiczeń w domu, opieki nad osobą zależną, wsparcia psychicznego.
2.Zapewnienie ogólnousprawniających form rehabilitacji ruchowej: kinezyterapia
masaż
elektrolecznictwo
leczenie polem elektromagnetycznym
światłolecznictwo i termoterapia
krioterapia

3.Opieka nad pacjentami przez wielodyscyplinarny zespół terapeutyczny, w skład którego wchodzą: lekarz specjalista rehabilitacji medycznej
lekarz specjalista geriatrii
pielęgniarka koordynująca
pielęgniarka
magister fizjoterapii
fizjoterapeuta
opiekun medyczny
psycholog
terapeuta zajęciowy

4.Utrzymanie odpowiednich relacji społecznych, organizowanie czasu wolnego, wyjścia integracyjne
5.Usługi opiekuńcze w godzinach pobytu osoby niesamodzielnej w DDOM

Pobyt pacjentów w DDOM

Pacjent może przebywać w DDOM od 30 do 120 dni roboczych. W pierwszym miesiącu czas przebywania to min. 8h dziennie, natomiast w kolejnych miesiącach nie może być krótszy niż 4h dziennie. Długość i czas pobytu pacjenta ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta przez wielodyscyplinarny zespół terapeutyczny, po dokonaniu całościowej oceny stanu zdrowia najpóźniej w trzecim dniu po przyjęciu oraz na koniec każdego miesiąca.

POBYT JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY!

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!