Człowiek Roku 2013 w Zabrzu

Człowiek Roku 2013 w Zabrzu - ks. Sebastian Bensz (© arc. prywatne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Człowiek Roku 2013 w Zabrzu: Waszymi głosami tytuł ten przypadł ks. Sebastianowi Benszowi ze stowarzyszenia "Modlitwa i Czyn". Duszpasterz i społecznik awansował tym samym do plebiscytu na Człowieka Roku województwa.

- To było spore zaskoczenie, ale bardzo miłe. Traktuję zwycięstwo w plebiscycie raczej jako nagrodę dla całego stowarzyszenia. To taki wyznacznik tego, że ludzie widzą naszą działalność i doceniają ją - mówi ks. Sebastian Bensz, wiceprzewodniczący zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół "Modlitwa i Czyn" w Zabrzu. Ks. Bensz został wybrany przez Was Człowiekiem Roku 2013 w Zabrzu w naszym plebiscycie.

Człowiek Roku 2013 w Zabrzu - ks Bensz w wojewódzkim finaleGłosowanie w miejskim plebiscycie zakończyło się dokładnie tydzień temu. Ks. Bensz pokonał 15 wyjątkowych kandydatów. Ich sylwetki oraz pełne wyniki znajdziecie tutaj:

Człowiek Roku 2013 w Zabrzu [WSZYSTKIE WYNIKI]

Teraz jednak zapominamy już o plebiscytach miejskich, bowiem rozpoczął się wojewódzki finał. Zwycięzcy miejskich etapów będą teraz rywalizować w plebiscycie na Człowieka Roku województwa. Głosowanie rozpoczęło się dzisiaj, zaś zakończy się 26 lutego. W tej chwili głosować możecie na dwa sposoby: przez facebooka oraz SMS-ami (tu głosy mnożone są 5-krotnie). Koszt SMS-a, to 2,46 zł z VAT, a w tej cenie nie tylko oddajecie głos, ale również otrzymujecie e-wydanie Dziennika Zachodniego.

Numery SMS oraz odnośniki do głosowania facebookowego znajdziecie tutaj:CZŁOWIEK ROKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - KS. SEBASTIAN BENSZ - GŁOSUJCIE!

Człowiek Roku 2013 w Zabrzu - kim jest ks. Sebastian Bensz?Ksiądz Sebastian Bensz pochodzi z Lublińca, ale przez ostatnie 6 lat mieszkał w Zabrzu, gdzie był wikarym w parafii św. Wawrzyńca w Mikulczycach. Jego związek z Zabrzem trwa jednak dłużej za sprawą działalności w stowarzyszeniu "Modlitwa i Czyn". Pracujący tam ludzie codziennie udowadniają, że niepełnosprawność nie musi oznaczać wykluczenia.

Ks. Bensz dziś jest wikarym parafii św. Katarzyny w Toszku, ale w zabrzańskim stowarzyszeniu działa i działać będzie nadal. Jest m.in. wiceprzewodniczącym zarządu stowarzyszenia oraz koordynatorem budowy domu dla osób niepełnosprawnych w Biskupicach.

Więcej o działalności ks. Bensza i stowarzyszenia przeczytacie już wkrótce.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!