Biegi narciarskie sezon 2013/2014

Biegi narciarskie sezon 2013/2014: Justyna Kowalczyk tradycyjnie sezon zainauguruje w Muonio (© arc Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wzorem lat ubiegłych Justyna Kowalczyk szlifuje formę w fińskim Muonio. Inaugurację Pucharu Świata w biegach narciarskich zaplanowano na 29 listopada, ale mistrzyni olimpijska wystartuje w zawodach, które już w piątek odbędą się w miejscu jej treningów. Biegi narciarskie sezon 2013/2014: Justyna Kowalczyk tradycyjnie sezon zainauguruje w Muonio

W imprezie weźmie udział wiele czołowych narciarek, przede wszystkim z Finlandii i Rosji. Łącznie zarejestrowano prawie 600 zawodników z 23 krajów. Natomiast najlepsze Norweżki i Szwedki będą rywalizowały w analogicznych zawodach (Puchar FIS) w swoich krajach.

Zarówno w 2011, jak i 2012 roku podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego wygrywała we wszystkich startach w Muonio. W piątek czeka ją rywalizacja w sprincie techniką klasyczną, w sobotę w biegu na 5 km także +klasykiem+, a w niedzielę na 10 km techniką dowolną.

W Muonio wystąpią też pozostałe polskie zawodniczki: Sylwia Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany), Kornelia Kubińska AZS AWF Katowice), Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin) i Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra) oraz kadra męska: Maciej Kreczmer, Jan Antolec (obaj LKS Poronin Poroniec), Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), Paweł Klisz (LKS Klimczok Bystra), Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) i Marcin Rzeszótko (AZS AWF Katowice).

Zmagania o Puchar Świata 2013/14 rozpoczną się 29 listopada w fińskim Kuusamo od sprintów techniką klasyczną.

Biegi narciarskie sezon 2013/2014: Justyna Kowalczyk tradycyjnie sezon zainauguruje w Muonio

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!