Bieg Walentynkowy 2016: ponad 900 uczestników z całej Polski. Zobaczcie się! [ZDJĘCIA]

PAS
Bieg Walentynkowy 2016 w Dąbrowie Górniczej. Dopisała pogoda, dopisywały dobre humory PAS
Bieg Walentynkowy 2016. Ponad 900 biegaczy i amatorów nordic walkingu z całej Polski przyjechało w niedzielę do Dąbrowy Górniczej, by wziąć udział w jubileuszowej, piątej już edycji Biegu Walentynkowego.

Na starcie stanęli ci, którzy po prostu chcieli zmierzyć się z 5,5-kilometrową trasą wyznaczoną alejkami Parku Hallera i ulicami miasta, ale nie brakowało również tych, dla których czas nie miał żadnego znaczenia. Dla nich liczył się po prostu sam fakt uczestnictwa w biegu zakochanych, a jeśli do tego wymyślili jakieś wystrzałowe przebranie, to już była pełnia szczęścia.

W tym roku wszystkim dopisywały dobre humory, na co niewątpliwie miała wpływ ciepła, słoneczna pogoda. Zupełnie odmienna od tej ubiegłorocznej, kiedy to w dniu Biegu Walentynkowego sypnęło mocno śniegiem i biegacze mieli pod nogami mnóstwo białego puchu. Było dość szaro, a do tego ślisko.

Na najszybszych zawodników czekały nagrody rzeczowe, a na wszystkich pamiątkowe medale. Miał też miejsce tradycyjny konkurs na najlepsze walentynkowe przebranie. Wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowane zostały również nagrody.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zwyciężył Piotr Magiera z Myszkowa, który wyprzedził na mecie Artura Rosińskiego oraz Jacka Seweryna z Mysłowic. Wśród pań najszybsza okazała się Urszula Nęcka. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kwaśniewicz z Dąbrowy Górniczej, a trzecie Beata Mendel z Mikołowa.

Rywalizację par wśród biegaczy wygrali Rafał Ulfik i Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, którzy wyprzedzili Zbigniewa Kalinowskiego i Ewę Brych-Pająk Z Częstochowy. Trzecie miejsca zajął Michał Szymel i Becia Popadiak z Łańcuta. Amatorzy nordic walkingu - pierwsi na mecie w biegu par - to Tatiana Galińska i Rafał Galiński z Parkoszowic. Drugie miejsce zajęli Aleksandra Radosz i Zbigniew Radosz ze Złotego Potoku, a trzecie Julia Gałązka i Wiktor Wójcik z Janowa.

Organizatorzy Biegu Walentynkowego to: Stowarzyszenie Pogoria Biega w Dąbrowie Górniczej, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Wydział Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie