6. Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego startuje w Zabrzu już w tę sobotę 6. Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego startuje w Zabrzu już w tę sobotę

Patron Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego „Poziom 320” obchodzi w tym roku 85. urodziny. Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali wyjątkową jego edycję. (© WOJCIECH MATUSIK / POLSKAPRESSE/ARCHIWUM/ZDJ. ILUSTRACYJNE)

Patron Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego „Poziom 320” obchodzi w tym roku 85. urodziny. Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali wyjątkową jego edycję. Szczegóły w artykule poniżej.

6. Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego „Poziom 320” rozpocznie się już w tę sobotę, 15 września 2018 roku. W trakcie całego wydarzenia wyjątkowe koncerty będą się odbywać w trzech różnych różnych zabrzańskich miejscówkach, bo sam zainteresowany kompozytor i dyrygent 23 listopada tego roku obchodzi 85. urodziny.

Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim miłośnikom muzyki kameralnej. Inauguracja festiwalu odbędzie się w sobotę o 19:00 w Kopalni Guido. To tam Atom String Quartet zagra Krzysztofa Pendereckiego na jazzowo. Program tego dnia prezentuje się następująco:
  • Krzysztof Penderecki – „Actions” na zespół jazzowy
  • impresje jazzowe na tematy z utworów Krzysztofa Pendereckiego
  • otwarte jam session (po koncercie)


Bilety na ten pierwszy dzień festiwalu można nabywać w cenie 90 zł w różnych miejscówkach, bądź rezerwować pod numerem +48 32 271 40 77 lub rezerwacje@muzeumgornictwa.pl.

To nie koniec atrakcji, bo kolejne wydarzenia w Zabrzu odbędą się jeszcze w następnych dniach. Szczegółowy program znajduje się pod tym linkiem.

6. Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego „Poziom 320”
Kiedy: 15 września, 19:00
Gdzie: Muzeum Górnictwa Węglowego - Kopalnia Guido w Zabrzu, ul. 3 Maja 93
Cena: 90 zł


Imprezy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!